REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

„Wiedźmin” od Netfliksa pokaże pierwsze spotkanie Geralta i Yennefer. Obsada zdradza informacje o fabule

Nadal nie ogłoszono oficjalnej daty premiery „Wiedźmina”. W ostatnim czasie nie brakuje jednak nowych informacji na temat fabuły produkcji. Również dzisiaj na stronie serialu w serwisie IMDb pojawiły się nowe nazwiska aktorów. Jeden z nich zagra postać ze słynnego opowiadania „Ostatnie życzenie”.

22.02.2019
19:49
wiedźmin yennefer
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich dniach o „Wiedźminie” Netfliksa jest bardzo głośno głównie ze względu na członków obsady. Najpierw aktor grający Myszowora zasugerował, że jego bohater może spotkać pewną uwielbianą przez widzów czarodziejkę (co w książkach nigdy się nie zdarzyło). A niedługo później wyszło na jaw, że w serialu pojawi się matka króla Foltesta. Można było więc odnieść wrażenie, że twórcy produkcji chcą wykorzystać najważniejsze elementy krótkich opowieści, ale też nie boją się eksperymentować.

Nie musieliśmy czekać długo, by doszło do kolejnej aktualizacji obsady serialu. W dodatku takiej, która dotyczy „Ostatniego życzenia”.

Ze wszystkich opowiadań Andrzeja Sapkowskiego z Wiedźminem w roli głównej żadne nie jest tak ważne jak „Ostatnie życzenie”. To właśnie w tej przygodzie, która rozpoczyna się od Geralta i Jaskra łowiących ryby, po raz pierwszy pojawia się Yennefer z Vengerbergu. Czarodziejka stała się później jedną z najistotniejszych bohaterek całej sagi i przybraną matką Cirilli. A nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie pewne wypadki w Rinde i uwolnienie potężnego dżinna.

Wśród postaci obecnych w tym opowiadaniu znajduje się Beau Berrant - kupiec z Novigrau, który udziela w swoim domu azylu Yennefer. Geralt przybywa w to miejsce wraz z rannym Jaskrem, chcąc uzyskać pomoc jedynej czarodziejki w mieście. Na miejscu spotyka pijanego Berranta, który bełkocze o soku jabłkowym, a potem zasypia. Nie byłoby sensu wspominać o tak drugoplanowym bohaterze, gdyby nie fakt, że jak zauważył pewien przenikliwy użytkownik Reddita, jeden z ujawnionych aktorów wcieli się właśnie w niego.

Do obsady serialu „Wiedźmin” dołączyli Ben Wiggins (Adonis), Richard van Weyden (ogromny łysy gwardzista), Roger Ringrose (Beau Berrant) i Joachim Paul Assbock (mężczyzna w średnim wieku).

Wszyscy zostali dołączeni do obsady 5. epizodu. Van Weyden może być gwardzistą, który początkowo nie chce wpuścić Geralta do Rinde. Albo znokautowanym przez Wiedźmina upierdliwym odźwiernym Berranta. Fani spekulują również, że pod imieniem Adonis może kryć się dżinn, nad którym władzę będzie próbowała przejąć Yennefer.

REKLAMA

Tak czy inaczej wydaje się pewne, że historia o pierwszym spotkaniu przybranych rodziców Ciri trafi do dzieła Netfliksa. Ma to sens, tym bardziej, że pachnąca bzem i agrestem czarodziejka ma być kluczową postacią serialu. Zresztą, jak wiedzą fani sagi, wydarzenia „Ostatniego życzenia” stały się też inspiracją dla jednego z zadań w grze „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA