REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Ekipa „Wiedźmina” rośnie. Do obsady serialu Netfliksa dołączyli nowi aktorzy

Obsada serialu „Wiedźmin” od Netfliksa rośnie. Do ekipy dołączyli kolejni aktorzy - Blair Kincaid oraz Ossian Perret.

04.02.2019
15:30
wiedźmin obsada
REKLAMA
REKLAMA

Po serii spektakularnych wiadomości dotyczących głównej obsady, ekipa pracująca nad serialem „Wiedźmin” nieco ucichła. Jednak niech was nie zwiedzie to milczenie - praca nad obrazem wre, a castingi trwają. Według portalu TheWitcher.tv, który potwierdził informacje u źródła, czyli u przedstawicieli serwisu Netflix, do obsady „Wiedźmina” dołączyli kolejni aktorzy.

W serialu „Wiedźmin” zagrają Blair Kincaid i Ossian Perret.

Kincaid wcieli się w rolę Cracha an Craite'a, czyli jarla Ard Skellig i szefa klanu an Craite. Szkocki aktor znany był do tej pory głównie z ról teatralnych. Z kolei Ossiana Perreta możecie kojarzyć z seriali „Sanctuary” i „Grantchester”. Nie wiemy natomiast jeszcze, kogo Perret ma zagrać w „Wiedźminie”.

Crach an Craite fanom twórczości Sapkowskiego znany jest także jako Tirth ys Muire (Dzik Morski). Crach jest ojcem Hjalmara Krzywogębego i Cerys an Craite. W młodości ubiegał się o rękę Pavetty, przyszłej matki Ciri. Po jej śmierci przysiągł królowej Calanthe, że będzie strzegł Ciri. Crach był również kochankiem Yennefer.

Obecność Cracha an Craite'a sugeruje, że w fabule serialu zostanie wykorzystana opowieść „Kwestia ceny”, w której pojawia się bohater.

Prace nad serialem „Wiedźmin” cały czas trwają.

Tomek Bagiński, pracujący przy serialu jako producent wykonawczy, podzielił się kilka dni temu wrażeniami z planu. W długim poście opisał atmosferę panującą w Budapeszcie, odniósł się do aktualnych wydarzeń, oscarowych nominacji, na koniec zaś wyraził swój zachwyt aktorami grającymi główne role w „Wiedźminie”:

REKLAMA

Pytacie mnie ciągle o casting, czemu taki, czemu śmaki, gdzie Polacy? Komentować nie chcę - zobaczycie w swoim czasie, ale jedną rzecz napiszę. Anya JEST Yen a Henry JEST Geraltem. Ja już ich innych nie widzę.

„Wiedźmin” pojawi się na platformie Netflix jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA