REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

OFF Festival ogłasza - poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią w przyszłym roku

Organizatorzy przyszłorocznego OFF Festivalu odkrywają karty. Ogłoszono pierwszych artystów, którzy wystąpią w sierpniu przyszłego roku w Katowicach.

18.11.2019
19:40
off festival 2020
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Zapowiada się ciekawie - na jednym festiwalu spotkają się ojciec chrzestny punk rocka i pionierki ruchu riot grrrl. 15. już edycja katowickiego OFF Festivalu odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2020 roku. O naszych wrażeniach z tegorocznej wizyty pisaliśmy TUTAJ. Czas na planowanie kolejnego sezonu festiwalowego.

OFF 2020 - kto wystąpi na festiwalu?

Iggy Pop

Legendarny artysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Iggy Pop zna dobrze katowicki festiwal - występował już na nim razem z zespołem The Stooges w 2012 roku. Muzycy dali jeden najbardziej porywających koncertów tamtej edycji. Muzyk promuje właśnie swoje najnowsze solowe wydawnictwo - nastrojowy album „Free” wydany we wrześniu tego roku. Iggy Pop wystąpi w sobotę, 8 sierpnia, na Scenie Perlage.

Bikini Kill

„Jesteśmy Bikini Kill i domagamy się natychmiast dziewczyńskiej rewolucji!“ - te słowa, które poprzedzają piosenkę Double Dare Ya znają wszyscy fani amerykańskiej grupy. Dziewczyny zadebiutowały w 1991 roku, wypuszczając w świat pierwszą demówkę. Ich ostatni album długogrający to wydany w 1996 roku „Reject All American”. Panie wracają po długiej przerwie, by wskrzesić ducha kobiecego punk rocka. Tego nie można przegapić. Zespół zagra w piątek, 7 sierpnia.

Tropical Fuck Storm

Australijski zespół, którego twórczość zdecydowanie warto nadrobić. Ich muzyka to misz-masz różnych odmian rocka - od rocka psychodelicznego, do post-punka. Na koncie mają dwa albumy studyjne - „A Laughing Death in Meatspace” z 2018 roku oraz „Braindrops” z tego roku. Tropical Fuck Storm zagrają w niedzielę, 9 sierpnia.

REKLAMA

Trzydniowe karnety na festiwal kosztują 299 zł, z polem namiotowym - 389 zł. Szczegóły znajdziecie na stronie festiwalu.

*Autorem zdjęcia głównego jest Michał Murawski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA