REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Już dziś rusza Open'er Festival. W programie koncerty Bruno Marsa, Arctic Monkeys, Years & Years i innych

Sezon festiwali muzycznych już w pełni, więc czas na jedną z najważniejszych imprez tego typu. Dziś w Gdyni rozpoczyna się Open’er Festival. Na scenach wydarzenia pojawią się Bruno Mars, Depeche Mode czy Years & Years.

04.07.2018
10:32
open'er
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Tysiące ludzi bawiących się przy dźwiękach różnych gatunków. Występy dziesiątek artystów z całego świata. Kilka różnych scen, zapewniających uczestnikom wybór ich ulubionej muzyki.

Dziś rozpoczyna się tegoroczna edycja Open’er Festival.

Wydarzenie co roku jest jedną z najważniejszych imprez na muzycznej mapie Polski. Open’er zorganizowano po raz pierwszy w 2002 r. w Warszawie jako Open Air Festival, a wśród zaproszonych gwiazd znaleźli się m.in. Smolik oraz The Chemical Brothers. Rok później festiwal przeniósł się do Gdyni, przybierając obecną nazwę. W ciągu kilkunastu lat przez sceny imprezy przewinęło się całe mnóstwo artystów, jak choćby Florence  + The Machine, Radiohead, Pearl Jam, Drake czy Kendrick Lamar.

Open’er Festival 2018 – na jakie koncerty warto się wybrać?

Tegoroczna edycja także nie rozczarowuje doborem artystów. W środę 4 lipca headlinerem jest grupa Arctic Monkeys, dla której jest to trzecia wizyta na Open’erze. Zespół wystąpi na głównej scenie około 22:00, a przed ich koncertem będzie można usłyszeć Noel Gallagher’s High Flying Birds oraz Nick Cave and the Bad Seeds. Ciekawie będzie także na innych scenach; na Tent Stage pojawi się Kortez, a na Alter Stage czeka nas występ Furii.

Z kolei 5 lipca gwiazdą wieczoru będzie Depeche Mode. Na głównej scenie pojawi się także Ørganek oraz weterani Open’era - Massive Attack. Sympatyków rapu zainteresuje występ Otsochodzi, a na fanów alternatywnego rocka czeka David Byrne. Natomiast 6 lipca na głównej scenie zobaczymy Gorillaz, Taconafide oraz islandzką grupę Kaleo. Na Firestone Stage pojawią się NiXes oraz Paulina Przybysz, a na Tent Stage Vince Staples, Sigrid oraz PRO8L3M.

W sobotę 7 lipca, czyli ostatni dzień imprezy, zobaczymy m.in. Bruno Marsa oraz Years & Years.

REKLAMA

Oprócz amerykańskiego wokalisty na głównej scenie pojawi się też Dawid Podsiadło czy Glass Animals. Z kolei występ brytyjskiej grupy poprzedzą koncerty Yung Leana oraz Bassa Astrala x Igo Orchestra. W sobotę będzie można usłyszeć na żywo także Trupę Trupa, Bokkę czy Phama.

Oprócz wydarzeń muzycznych organizatorzy przygotowali także spektakle teatralne oraz pokazy filmowe. Pełny harmonogram wszystkich atrakcji znajdziecie TUTAJ. Wciąż dostępne są także bilety na Open’era.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA