REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powrót do Gileadu. 2. sezon serialu Opowieść podręcznej od dziś na Showmaksie

Bardzo wyczekiwania 2. seria produkcji Opowieść podręcznej trafiła dziś do katalogu serwisu Showmax. Serial opowiada o dystopijnej rzeczywistości, w której zagrożony wyginięciem gatunek ludzki walczy o przetrwanie w jeden z najgorszych możliwych sposobów.

26.04.2018
9:45
opowieść podręcznej wrażenia
REKLAMA
REKLAMA

Ten sposób to uprzedmiotowienie kobiet i ograniczanie ich roli głównie do prokreacji. Przypomnijmy: główną bohaterką opowieści jest June Osborne (Elisabeth Moss), nazywana Offred. Kobieta jest podręczną komendanta Freda Waterforda (Joseph Fiennes), stąd imię Offred. Akcja dzieje się w totalitarnej Republice Gileadu, którą rządzą mężczyźni.

Ustrój zastąpił obowiązującą wcześniej w Stanach Zjednoczonych republikę konstytucyjną po przewrocie wywołanym wojną domową.

Płodne kobiety, pełniące role surogatek, pozbawiane są praw, w tym tych podstawowych. Całkowicie odseparowane od swoich rodzin i dotychczasowego życia, przybierają takie same stroje i mieszkają razem z przedstawicielami elity rządzącej i ich bezpłodnymi żonami.

opowieść podręcznej 2 class="wp-image-156963"

W 1. sezonie śledziliśmy tragiczne losy June, przeplatane migawkami z przeszłości, które pokazały jak doszło do aktualnego stanu rzeczy. Osborne cierpi okrutne męki fizyczne i psychiczne, żyjąc bez żadnego kontaktu z mężem i dzieckiem, o których nawet nie wolno jej wspomnieć.

Bowiem cała przeszłość podręcznych w momencie nadania nowego imienia zostaje wymazana.

Głównym zadaniem Offred jest urodzenie potomstwa Freda Waterforda i jego żony Sereny. W oczekiwaniu na najważniejszy dzień, podręczna nie jest bezczynna - ma do wykonania całe mnóstwo codziennych zadań, pełniąc rolę służby w domu, którego jest więźniem.

W 1. sezonie zdarzały się próby buntu i ucieczki spod władzy opresyjnego rządu. Sposobem na ucieczkę jest przekroczenie granicy z Kanadą i otrzymanie tam azylu. Udaje się to mężowi June, który przy pomocy podziemnej siatki buntowników przesyła jej list. Znak od ukochanego daje kobiecie nadzieję i nowe siły do walki o własne życie.

REKLAMA

Serial Opowieść podręcznej powstał na podstawie tak samo zatytułowanej książki. Jej autorką jest kanadyjska pisarka Margaret Atwood, która niedawno podzieliła się ciekawymi teoriami na temat na przykład Gwiezdnych wojen. Jej powieść została wydana w 1985 roku, ale historia w niej przedstawiona wciąż jest aktualna.

2. sezon serialu Opowieść podręcznej od dziś, 26 kwietnia, można obejrzeć na platformie Showmax. W serwisie pojawił się pierwszy odcinek, kolejne będą dostępne co czwartek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA