REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Opowieść podręcznej” powraca w 4. sezonie. Poznaliśmy datę polskiej premiery

Polscy fani „Opowieści podręcznej” nie będą musieli długo czekać na obejrzenie nowego sezonu. Pierwszy odcinek czwartej serii będzie u nas dostępny dzień po amerykańskiej premierze. Pokazany zostanie online – na platformie HBO GO.

04.03.2021
15:08
„Opowieść podręcznej” powraca w 4. sezonie. Znamy datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

Akcja „Opowieść podręcznej” toczy się w niedalekiej przyszłości w alternatywnej wersji naszego świata. Na gruzach Stanów Zjednoczonych powstaje państwo Gilead rządzone przez fundamentalistów religijnych. Kobiety są zniewolone przez mężczyzn, a ich życiowa rola sprowadza się wyłącznie do przedłużenia gatunku.

Serial początkowo była ekranizacją głośnej książki Margaret Atwood o tym samym tytule, ale w kolejnych sezonach losy Podręcznych wyszły już daleko poza ramy papierowego pierwowzoru. W nowej serii, główna bohaterka June (Elisabeth Moss) będzie chciała raz na zawsze zakończyć terror. Stanie na czele rebeliantów w walce z Gileadem.

Podejmowane przez nią ryzyko przyniesie jednak nieoczekiwane i niebezpieczne nowe wyzwania. Jej dążenie do wymierzenia sprawiedliwości i zemsty, będzie miało na nią olbrzymi wpływ, tak samo jak na relacje, które ceni najbardziej — czytamy w informacji prasowej.

Polska premiera czwartego sezonu serialu „Opowieść podręcznej” przypada na 29 kwietnia w HBO GO.

Premiera pierwszego odcinka na antenie HBO odbędzie się dzień później, 30 kwietnia.

REKLAMA

Oczekując na nowy sezon, możemy obejrzeć dokument „Margaret Atwood. Słowo to siła”. Dowiadujemy się z niego między innymi, jak powstała „Opowieść podręcznej”. Film jest również dostępny na HBO GO.

*Zdjęcie główne: Kadr z serialu „Opowieść podręcznej” / HBO

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA