REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO ze świetnym prezentem dla widzów. Serial „Opowieść wigilijna” od twórcy „Peaky Blinders” na święta w Polsce

„Opowieść wigilijna” to absolutny klasyk literatury i jedna z najczęściej adaptowanych historii. Nowa telewizyjna ekranizacja dzieła Charlesa Dickensa trafi już na dniach na platformę HBO GO i stację HBO. Zastanawiacie się, czy poświęcić święta na oglądanie produkcji? Być może przekonają was osoba twórcy i nowy zwiastun.

19.12.2019
17:51
opowieść wigilijna hbo
REKLAMA
REKLAMA

Wydana w 1843 roku „Opowieść wigilijna” pióra Charlesa Dickensa doczekała się w ciągu ponad stu lat przeszło dwudziestu adaptacji na duży i mały ekran. Nie powinno to jednak dziwić - w końcu mowa o prawdopodobnie najsłynniejszej i najmocniej uwielbianej przez widzów produkcji świątecznej (może poza „Kevinem samym w domu”). Historia skąpego i zgryźliwego Ebenezera Scrooge'a, którego w noc wigilijną odwiedzają duchy, do dzisiaj działa na widzów.

Dlatego oczekiwania związane z nowym miniserialem autorstwa Stevena Knighta („Tabu” i „Peaky Blinders”) są naprawdę wielkie. Produkcja pojawi się oryginalnie na kanale BBC One, ale w Polsce będzie dostępna poprzez HBO i HBO GO.

Główną rolę w „Opowieści wigilijnej” zagra Guy Pearce. Producentami wykonawczymi są zaś Tom Hardy i Ridley Scott.

REKLAMA

W obsadzie liczącego trzy odcinki serialu znaleźli się też Andy Serkis, Stephen Graham, Charlotte Riley, Joe Alwyn, Jason Flemyng, Johnny Harris i Tom Hardy. Zaprezentowany przed kilkoma dniami zwiastun produkcji pokazuje, że „Opowieść wigilijna” nie będzie trzymać się dokładnie każdego słowa zawartego w noweli Dickensa. Widzowie wciąż mogą się spodziewać odwiedzin duchów świątecznej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, ale nie zabraknie też zupełnie nowych scen.

Opowieść wigilijna” zadebiutuje w serwisie HBO GO 24 grudnia. Na antenie HBO odcinki zostaną wyświetlone w Wigilię, Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt o godz. 19:10.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA