REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nolan zrzuca bombę: nowy zwiastun "Oppenheimera" wyczerpał moją cierpliwość

Od czasu publikacji pierwszego teasera "Oppenheimera" minął już prawie rok. Data premiery nowego filmu Christophera Nolena nareszcie zmieniła status z "odległej" na "już za dwa miesiące", a do sieci trafił właśnie trzyminutowy zwiastun, który sprawi, że zaczniecie skreślać dni w kalendarzu.

08.05.2023
10:04
oppenheimer film premiera zwiastun trailer christopher nolan
REKLAMA

Właśnie tak powinno się montować trailery. Nowy zwiastun "Oppenheimera" to trzy intensywne minuty pełne przejmującego aktorstwa, fenomenalnych ujęć i zapadających w pamięć (choć i - typowo dla Christophera Nolana - przesiąkniętych patosem) dialogów. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że reżyser nie rzucił słów na wiatr: żadne z jego dotychczasowych dzieł nie miało takiej skali i rozmachu. W jednym z wywiadów przyznał zresztą: "to był najtrudniejszy projekt w mojej karierze".

"Oppenheimer" przedstawi nam historię ojca bomby atomowej, czyli fizyka J. Roberta Oppenheimera, dyrektora Los Alamos Laboratory w czasie tzw. Projektu Manhattan. Scenariusz został oparty na podstawie biografii naukowca pt. "Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej" Kai Bird i Martina J. Sherwina.

REKLAMA

Oppenheimer: nowy zwiastun filmu Christophera Nolana

Oppenheimer - nowy zwiastun

Według nieoficjalnych informacji budżet "Oppenheimera" wyniósł 100 mln dolarów. Film został zrealizowany na taśmie filmowej przy użyciu kombinacji kamer 65 mm i IMAX 65mm. Przy okazji jest również pierwszym obrazem w historii, w którym do nakręcenia niektórych scen użyto czarno-białego filmu w kamerze IMAX. A jakby tego było mało, Nolan dosłownie odtworzył test Trinity - czyli pierwszą w historii detonację bomby nuklearnej - bez korzystania z technik komputerowych!

W filmie zagrali m.in. Emily Blunt jako Katherine Oppenheimer, Matt Damon jako Leslie Groves, Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss, Florence Pugh jako Jean Tatlock, Rami Malek, Benny Safdie jako Edward Teller, Josh Hartnett jako Ernest Lawrence, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Dylan Arnold jako Frank Oppenheimer, Olli Haaskivi, Alden Ehrenreich, David Krumholtz, Michael Angarano jako Robert Serber, Gary Oldman, Alex Wolff, Olivia Thirlby i Kenneth Branagh. W tytułową postać wcielił się Cillian Murphy - aktor w przeszłości wielokrotnie współpracował z Nolanem, jednak nigdy wcześniej nie zagrał u niego pierwszoplanowej roli.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA