REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Wygrana „Parasite”, słowiański przykuc Bartosza Bieleni czy płaszcz Natalie Portman – najlepsze momenty oscarowej gali

Amerykańska Akademia Filmowa rozdała swoje nagrody po raz 92. Sprawdzamy, które momenty gali należą do najciekawszych.

10.02.2020
15:39
Oscary – statuetka
REKLAMA
REKLAMA

Historyczna wygrana „Parasite

Film „Parasite” w reżyserii Bong-Joon Ho zgarnął cztery statuetki, w tym dla Najlepszego Filmu 2019 roku, przechodząc do historii nie tylko jako pierwszy nieanglojęzyczny film, który wygrał w tej kategorii, ale także pierwszy film z Korei Południowej dostrzeżony przez Amerykańską Akademię Filmową.

Dzięki temu reżyser i scenarzysta Bong-Joon Ho aż czterokrotnie wychodził na scenę, aby podziękować Akademii. Za jednym razem zdradził po angielsku, że „teraz już może się napić”. W tym miejscu warto zwrócić uwagę także na tłumaczkę reżysera, Sharon Choi, która sama jest reżyserem filmowym i już zapowiedziała, że szykuje film poświęcony sezonowi nagród filmowych.

Przemowa Joaquina Phoenixa

Joaquin Phoenix zdobył statuetkę dla Najlepszego Aktora za rolę w filmie „Joker”. Swoją przemowę poświęcił m.in. na kwestie dotyczące ochrony środowiska.

Polska reprezentacja i słowiański przykuc Bartosza Bieleni

Ekipa filmu „Boże Ciało” świetnie bawiła się na czerwonym dywanie i podczas samej gali, często i gęsto pozując do zdjęć czy robiąc sobie selfie. Uwagę internautów przykuł w szczególności charakterystyczny słowiański przykuc w wykonaniu odtwórcy głównej roli – Bartosza Bieleni.

Natalie Portman i płaszcz z nazwiskami pominiętych w nominacjach reżyserek

Natalie Portman przyszła na galę płaszczu z wyszytymi nazwiskami reżyserek pominiętych w tegorocznych nominacjach do Oscara.

Przemowa Brada Pitta

Brad Pitt wspominał początki swojej aktorskiej kariery i dziękował osobom, dzięki którym może znajdować się w elitarnym gronie zdobywców Oscara. Pitt nie stronił jednak od kwestii politycznych, rzucając uwagę, która została szeroko komentowana przez zagraniczne media.

Taika Waititi chowający swojego Oscara pod fotel

Reżyser i scenarzysta Taika Waititi został nagrodzony Oscarem za Najlepszy Scenariusz Adaptowany. W trakcie gali uchwycono jednak nietypowe zachowanie mężczyzny. Jak wiadomo statuetka Oscara jest ciężka i dość nieporęczna. Co więc zrobić, gdy już mamy dość trzymania jej w rękach? Możemy, tak jak Taika Waititi, schować ją pod fotel przed nami.

Piosenka z filmu „Kraina Lodu 2” w wykonaniu artystek z różnych krajów

Idina Menzel, Aurora oraz dziewięć innych artystek z różnych krajów, które dubbingowały Elsę w filmie „Kraina Lodu 2”, wystąpiło razem na scenie, prezentując wspólnie nominowany do Oscara utwór. Wśród artystek znalazła się polska piosenkarka, Kasia Łaska.

Timothee Chalamet i photobombing Margot Robbie

Najsłodszy moment wczorajszej gali – tak portal Entertainment Weekly opisał krótkie wideo, w którym Timothee Chalamet wchodzi w kadr pozującej do zdjęć Margot Robbie.

Skrót Gali od: The Hollywood Reporter i The Guardian

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA