REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ceremonia rozdania Oscarów inna niż wszystkie. Akademia Filmowa zdradziła plany na galę w 2021 roku

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła plany dotyczące tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów. Wydarzenie odbędzie się bez udziału widowni i gwiazd, ale nie oznacza to, że będzie nudno. W jaki sposób Hollywood chce przyciągnąć uwagę telewidzów w dobie pandemii koronawirusa?

10.02.2021
21:51
oscary 2021
REKLAMA
REKLAMA

Amerykańska branża filmowa powoli wraca do życia po destrukcyjnej pandemii COVID-19, czego głównym wyrazem jest trwający właśnie sezon rozdawania nagród. Poszczególne instytucje ogłosiły już listę nominacji do Złotych Globów i Critics' Choice Awards, a Akademia Oscarowa zawęziła dzisiaj rano liczbę produkcji walczących w takich kategoriach jak najlepszy film zagraniczny i najlepszy dokument. Nie zmienia to natomiast faktu, że widmo pandemii wciąż wisi nad Hollywood.

Dlatego ceremonie rozdania wszystkich wspomnianych wyróżnień odbędą się bez udziału pochodu gwiazd w markowych sukniach, smokingach i strojach wieczorowych. Nie jest to dobra wiadomość dla Hollywood i nadawców telewizyjnych, bo oglądalność tego typu wydarzeń regularnie spada już od kilku lat. Zeszłoroczna gala oscarowa była pod tym względem rekordowo słaba. Dlatego Akademia Filmowa postanowiła wykorzystać brak widowni, by nieco zamieszać w zastanej od lat formule.

Oscary 2021 odbędą się w szeregu hollywoodzkich lokacji, a nie tylko w kultowym Dolby Theatre.

Jak podaje portal Variety, wszystkie wybrane miejsca będą podlegać ścisłemu nadzorowi sanitarnemu, tak żeby zapewnić bezpieczeństwo realizatorów i wybranych uczestników. Nie wiadomo jeszcze, które lokalizacje zostały wybrane, ale dalsze szczegóły mają trafić do wiadomości publicznej w nieodległej przyszłości. Być może część z nich będzie również spoza Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Akademicy od kilku lat starają się pokazywać swoją lepszą twarz i stają się nieco bardziej otwarci na niehollywoodzkie kino. Czego najlepszym wyrazem był oczywiście zeszłoroczny triumf „Parasite”. Oczywiście, projekty zmiany Oscarów według tej strategii nie zawsze są przyjmowane przez widzów z otwartymi ramionami. Wystarczy przypomnieć katastrofalną propozycję kategorii dla filmów popularnych czy zeszłoroczne kontrowersje wokół nowych zasad przyznawania nagrody dla najlepszych tytułów. Pozostaje mieć nadzieję, że wyprodukowana przez Jesse Collins, Stacey Sher i Stevena Soderbergha gala zostanie lepiej oceniona.

93. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA