REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Nie będzie Oscarów online. Gala w 2021 roku odbędzie się w tradycyjnej formie

Nadchodząca ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w tradycyjnej formie. Tak przynajmniej zapewnia informator powiązany z Amerykańską Akademią.

02.12.2020
19:15
oscary 2021 formula
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli chodzi o imprezy filmowo-rozrywkowe, jest to bardzo smutny rok. Ze względu na pandemię, tak jak w przypadku wielu innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, ich organizatorzy musieli szukać nowych rozwiązań. Jedni zdecydowali się z nich zrezygnować (festiwal w Cannes), inni postanowili przenieść je (przynajmniej częściowo) do internetu (nagrody Emmy). A ponieważ koronawirus nie odpuszcza, już rodzą się pytania o nadchodzący sezon festiwalowy.

Pojawiły się obawy dotyczące Oscarów.

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej próbuje jak może adaptować się do panującej sytuacji. Najpierw zmieniono zasady przyznawania najpopularniejszych nagród w branży. I nie chodzi w tym wypadku o parytety mniejszościowe, tylko o dopuszczenie do wyścigu po statuetkę produkcji bez dystrybucji kinowej. Jakby tego było mało, zdecydowano się też przesunąć samą galę na 25 kwietnia 2021 roku.

Przy podejmowaniu decyzji o przesunięciu gali, Akademią kierowała nadzieja, że do tego czasu sytuacja z kinami się unormuje i o statuetkę powalczy większe grono filmów z tradycyjną formą dystrybucji. Na razie się na to nie zapowiada, ale przynajmniej istnieje wciąż szansa, że sama impreza odbędzie się w znanej nam dotychczas formie.

Jak podaje Variety, informator z Akademii zapewnia, że tak właśnie się stanie.

REKLAMA

Pod znakiem zapytania stoją jednak zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywać podczas imprezy. Nie wiadomo nawet, ile osób będzie mogło wziąć udział w ceremonii. Aby podjąć decyzję w tej sprawie już zrobiono gruntowny przegląd gmachu Dolby Theatre w Los Angeles, który może pomieścić do 3400 osób.

Organizatorzy rozdania Oscarów dokładają więc wszelkich starań, aby nawet w specjalnym reżimie sanitarnym kwietniowa gala odbyła się w tradycyjnej formule. Na informację czy to się uda, a nawet jeśli, to przy zachowaniu jakich środków bezpieczeństwa, musimy jednak jeszcze poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA