REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Już dzisiaj w nocy dowiemy się, kto zgarnął Oscary. Gdzie obejrzeć tegoroczną galę?

Kinomani przez niemal rok czekali na tę noc. Już dzisiaj z niedzieli na poniedziałek poznamy laureatów najpopularniejszych nagród filmowych. Rozdanie Oscarów będą śledzić miłośnicy X muzy na całym świecie. Uroczystą galę będzie można oglądać również w Polsce. Podpowiadamy gdzie ją zobaczyć.

27.03.2022
11:02
oscary 2022 gdzie oglądać gala
REKLAMA

W zeszłym roku Oscary odbyły się później niż zazwyczaj. Z powodu pandemii laureatów najpopularniejszych nagród filmowych poznaliśmy w kwietniu. Tym razem stanie się to nieco wcześniej. Gala będzie miała miejsce już dziś w nocy z 27 na 28 marca. Transmisję z tego wydarzenia zamierzają śledzić kinomani na całym świecie. Również w Polsce.

Co tam późna pora. W końcu Oscary rozdawane są raz do roku, a ich prestiż pozwala bez wyrzutów zarwać nockę. Sprawdzamy więc, gdzie będziemy mogli oglądać transmisję z gali na żywo w telewizji i internecie. Warto, bo szykuje się sporo filmowych emocji.

REKLAMA

Oscary 2022 - czego się spodziewać?

Po roku przerwy gala oscarowa powraca do tradycyjnej formy. Poprzednio odbyła się w kilku miejscach naraz. Tym razem, tak jak wcześniej, statuetki Amerykańskiej Akademii zostaną rozdane tylko w Dolby Theatre w Los Angeles. A to nie koniec dobrych wiadomości dla fanów nagród, którzy stęsknili się za dawnym sposobem ich organizacji.

Od 2018 roku Oscary nie miały gospodarza. Teraz Amerykańska Akademia postanowiła wrócić do przerwanej tradycji. Przynajmniej w pewnym stopniu. Galę poprowadzą bowiem trzy osoby - Wanda Sykes, Regina Hall i Amy Schumer. Ta ostatnia zapowiadała, że zechce spróbować połączyć się na żywo z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Czy do tego dojdzie? Przekonamy się niedługo.

Możemy jednak oczekiwać, że nie zabraknie słów poparcia dla ofiar agresji Rosji i różnorakich manifestów politycznych. Nie one będą jednak najważniejsze. Jak zwykle bowiem istotą Oscarów mają być filmy. To w końcu wielkie święto kina, podczas którego poznamy najlepsze tytuły minionych miesięcy.

Oscary 2022 - gdzie oglądać?

REKLAMA

Jeśli jesteście ciekawi, czy "Diuna" okaże się lepsza od "Psich pazurów", nie przegapcie gali wręczenia statuetek. Tym bardziej że uzyskanie dostępu do transmisji z nadchodzącego wydarzenia, jak zwykle jest całkiem proste. W Polsce tradycyjnie już, Oscary będzie można obejrzeć za pośrednictwem Canal+. I to zarówno w telewizji jak i online.

Jeśli chcecie oglądać transmisję z gali w telewizji o 2:00 w nocy przełączcie się na Canal+ Premium. Jeśli natomiast macie zamiar obejrzeć ją online, to będzie taka możliwość za pośrednictwem platformy Canal+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA