REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Oscary 2023: kto zgarnie statuetkę? Bukmacherzy już mają swoje typy

Wśród kinomanów jedno pytanie krąży w ostatnim czasie. Kto zgarnie Oscara? Który film, aktor i aktorka będą najlepsze i wywalczą najważniejszą nagrodę filmową. Odpowiedź poznamy za kilka dni, podczas 95. ceremonii rozdania Oscarów, w nocy z 12 na 13 marca. Tymczasem nominowane filmy są obiektem zakładów bukmacherskich. Patrząc na wyniki, jasno klarują się zwycięzcy. Kto obecnie wygrywa w najważniejszych kategoriach?

09.03.2023
16:33
Który film zgarnie Oscara?
REKLAMA

Już za kilka dni poznamy zwycięzców 95. ceremonii wręczenia Oscarów, która odbędzie się w nocy z 12 na 13 marca w Los Angeles. Uroczystość poprowadzi już po raz kolejny Jimmy Kimmel. Filmowe wydarzenie będzie też obfitować w muzykę, gdzie zaśpiewa m.in. Rihanna oraz Sofia Carson.

REKLAMA

Kto dostanie Oscara? Tak wyglądają zakłady bukmacherskie.

Każdy z nas ma swoich faworytów w odpowiednich kategoriach. Jak co roku nie brakuje też zakładów w sieci, wśród których obstawiane są nominowane filmy. Na stronie oddschecker.com/awards/oscars fani kina mogą podejrzeć oscarowe typowania w najważniejszych kategoriach. Patrząc na zestawienie instytucji zajmujących się przyjmowaniem zakładów pieniężnych, na wspomnianej stronie prezentującej kursy różnych zakładów, można dostrzec, że największym faworytem jest film "Wszystko wszędzie naraz". W kategorii najlepszy film, największe szanse mają również kolejno: "Na Zachodzie bez zmian", "Duchy Inisherin" oraz "Top Gun: Maverick".

A jak sytuacja wygląda w kategorii najlepszy aktor? Tu faworytem jest Brendan Fraser za swoją popisową rolę w "Wielorybie". Drugie miejsce zajmuje Austin Butler za "Elvis", natomiast trzecie i czwarte zajmują kolejno Colin Farrell za "Duchy Inisherin" oraz Paul Mescal za "Aftersun". W kategorii najlepsza aktorka według notowań wygrywa Michelle Yeoh za wspomnianą już produkcję "Wszystko wszędzie naraz". Tuż za nią znalazła się Cate Blanchett za "Tar" oraz "Michelle Williams za "Fabelmanów".

Według zakładów, nagroda w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy powędrowałaby do Ke Huy Quan za "Wszystko wszędzie naraz". Tuż za nim jest Barry Keoghan za "Duchy Inisherin", natomiast na trzecim miejscu uplasował się Brendan Gleeson, również za "Duchy Inisherin". Z kolei w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa Oscar powędrowałby do Angeli Bassett za "Czarną panterę", na drugim miejscu znalazłaby się Jamie Lee Curtis za "Wszystko wszędzie naraz", natomiast na trzecim Kerry Condon za "Duchy Inisherin".

REKLAMA

"IO" w przewidywaniach bukmacherów. Filmu Jerzego Skolimowskiego nie ma w pierwszej trójce

Sprawdźmy jeszcze, jak poradził sobie polski film nominowany do Oscara "IO" Jerzego Skolimowskiego. Produkcja znalazła się w notowaniach na czwartym miejscu. Zwycięska trójka filmów w kategorii najlepszy film międzynarodowy należy do "Na Zachodzie bez zmian", "Argentyna, 1985" oraz "Cicha dziewczyna". O tym, czy typowane filmy dostaną Oscara, przekonamy się już za kilka dni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA