REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Otwórz oczy” Netfliksa to polski dramat sci-fi dla nastolatków. W sieci pojawił się pierwszy teaser

„Otwórz oczy” to kolejny polski serial oryginalny od serwisu Netflix. W sieci w końcu pojawił się pierwszy oficjalny teaser, a premiera już lada moment.

28.07.2021
12:00
otwórz oczy netflix teaser serial premiera
REKLAMA

Netflix ogłosił nowy polski serial oryginalny w listopadzie 2020 roku. Dotychczas platforma podzieliła się z widzami jedynie zdjęciami, a dopiero dziś, miesiąc przed premierą, otrzymaliśmy pierwszy teaser. „Otwórz oczy” to miniserial science fiction, szcześcioodcinkowa, mroczna opowieść young adult, czyli skierowana raczej do nastoletniej widowni.

„Otwórz oczy” skupi się na cierpiącej na amnezję nastolatce, Julce, która próbuje odzyskać swoje życie w klinice zaburzeń pamięci (trafia tam w następstwie tragicznego wypadku). W ośrodku bohaterka nawiązuje relacje z innymi pacjentami i poznaje tajemniczego Adama, który staje się dla niej kimś w rodzaju przewodnika. Wkrótce Julkę zaczynają dręczyć dziwne sny, które wydają się aż nazbyt realne; powoli nabiera podejrzeń co do niekonwencjonalnych metod leczenia. Dziewczyna próbuje uciec z ośrodka, jednocześnie starając się odkryć prawdę. Dyrektorka produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, Anna Nagler, opisała swego czasu „Otwórz oczy” jako „zrodzoną z ogromnej wyobraźni wyjątkową opowieść o dojrzewaniu, widzianą oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy”.

REKLAMA

„Otwórz oczy”: teaser polskiego serialu Netfliksa

REKLAMA

„Otwórz oczy” to adaptacja powieści „Druga szansa” autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. W główną rolę wcieliła się debiutująca na ekranie Maria Wawreniuk. U jej boku zobaczymy również Martę Nieradkiewicz, Marcina Czarnika, Wojciecha Dolatowskiego, Zuzannę Galewicz, Klaudię Kościstą, Michała Sikorskiego czy Sarę Celler-Jezierską. Za scenariusz odpowiedzialni są Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. Za reżyserię odpowiadają Anna Jadowska („Dzikie róże”, „Erotica 2022”) i Adrian Panek („Wilkołak”, „Daas”).

Premiera serialu „Otwórz oczy” odbędzie się 25 sierpnia na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA