REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zapowiada nowy polski serial. Są już pierwsze zdjęcia z planu „Otwórz oczy”

„Otwórz oczy” — pod takim tytułem powstaje nowy polski serial Netfliksa. Serwis właśnie zdradził parę szczegółów i opublikował zdjęcia z planu.

18.11.2020
15:22
otworz oczy netflix polska nowy serial
REKLAMA
REKLAMA

Netflix właśnie ujawnił pierwsze szczegóły nowego polskiego serialu. Produkcja „Otwórz oczy” ma trafić na platformę w 2021 roku. Co wiemy o tytule?

Polskie science-fiction rodem z Netfliksa

Jak czytamy w komunikacie serwisu, serial „Otwórz oczy” ma być „tajemniczą historią z gatunku science-fiction”. Produkcja skupia się na losach nastoletniej Julii, która po tym, jak uległa wypadkowi, trafia do ośrodka leczenia amnezji. Z czasem nastolatkę zaczynają dręczyć koszmary, a granica między jawą a snem ulega niebezpiecznemu zatarciu. Towarzyszem jej zmagań zostaje tajemniczy Adam, którego poznaje podczas kuracji. Wkrótce bohaterka podejmuje desperacką próbę ucieczki z kliniki i dotarcia do prawdy, która może okazać się bardzo mroczna.

otworz oczy netflix 1
Kadr z serialu/ Fot. Netflix

„Otwórz oczy”: twórcy i obsada

Za reżyserię sześcioodcinkowego serialu odpowiadają Anna Jadowska („Dzikie róże”, „Erotica 2022”) i Adrian Panek („Wilkołak”, „Daas”). Autorami scenariusza są Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. W „Otwórz oczy” w roli głównej zobaczymy debiutantkę Marię Wawreniuk, której na planie partneruje Ignacy Liss („Zieja”, „Erotica 2022”). Obecnie serial jest na etapie postprodukcji, a jego premierę na Netfliksie zaplanowano na 2021 rok.

Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. „Otwórz oczy” to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy.

— mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej Netfliksa.

„Julka to bardzo współczesna bohaterka”

„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu.

— przekonuje Anna Jadowska, reżyserka serialu.

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!

— dodaje drugi z reżyserów, Adrian Panek.

Scenariusz serialu został zainspirowany powieścią Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. „Druga szansa”. Warto podkreślić, że jest to dopiero trzeci polski serial oryginalny powstający dla platformy Netflix — dwa poprzednie to „1983” Agnieszki Holland i oparte na prozie Harlana Cobena „W głębi lasu”. „Otwórz oczy” powstaje przy wsparciu ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

otworz oczy netflix 2
Kadr z serialu/ Fot. Netflix
Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA