REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Parasite”, „Ad Astra”, „Criminal” i „Dzięki Bogu” – podpowiadamy, co obejrzeć w weekend

Piątek, 20 września, obfituje w intrygujące premiery, zarówno w kinie, telewizji, jak i na platformach streamingowych. To w dużej mierze głośne tytuły, na które czekaliśmy od dłuższego czasu.

21.09.2019
9:00
Parasite - kadr reklamowy
REKLAMA
REKLAMA

Podpowiadamy, które pozycje z repertuaru kin, ramówki telewizyjnej oraz nowości bibliotek serwisów streamingowych warto obejrzeć w najbliższych dniach.

Seriale, filmy, programy – co obejrzeć w weekend?

Parasite

Zdobywca tegorocznej Złotej Palmy w Cannes, koreański thriller „Parasite”, to opowieść o rodzinie z biednej dzielnicy, która dostaje szansę na lepsze życie, gdy syn zatrudnia się w domu bogatych mieszczan. „Parasite” to dzieło, o którym najlepiej jak najmniej wiedzieć przed seansem, aby dać porwać się nietuzinkowym, innym i oddziałującym na widza z każdej strony doznaniom. Filmowy dynamit, który wciąga do świata przedstawionego i nie puszcza do ostatniej minuty. Produkcja doskonale napisana, zagrana i przeprowadzona, która zaskakuje na każdym kroku. Najlepszy film tego roku!

Film już w kinach.

Ad Astra

Brad Pitt wyrusza w wyprawę kosmiczną w celu poszukiwania swojego zaginionego ojca. Science-fiction łączy się tu z dramatem, a rozpędzona akcja z historią rodzinną. Film prezentowano podczas prestiżowego festiwalu w Wenecji i już mówi się o nim w kontekście ewentualnych oscarowych nominacji.

Film już w kinach.

Ostatnia odsłona sagi o Rambo, słynnym bohaterze Sylvestra Stallone'a. W filmie „Rambo: Ostatnia krew” widzimy podstarzałego mężczyznę, który boryka się z zespołem stresu pourazowego po licznych krwawych misjach, w których przez lata brał udział. W nowym filmie próbuje zaznać spokoju na farmie. Traf jednak chce, że nie będzie mógł naprawić swojego życia, dopóki nie upora się z bandytami, którzy porwali córkę jego znajomej. Rambo po raz kolejny będzie musiał przelać krew i rozprawić się z handlarzami żywym towarem.

Film już w kinach.

Dzięki Bogu

Francuski dramat, nawiązujący do prawdziwych zdarzeń, opowiadający o dorosłych ofiarach molestowania przez księży oraz ich misji, mającej na celu nie tylko nagłośnienie sprawy, ale i doprowadzenie do sprawiedliwości. Przejmująca historia, ukazująca jak bardzo trudnym i systemowym problemem jest pedofilia w kościele katolickim.

Film już w kinach.

Between Two Ferns: The Movie

Filmowa wariacja na temat satyrycznego programu Zacha Galifianakisa, aktora wciąż najlepiej znanego z serii Todda Phillipsa „Kac Vegas”. W filmie „Between Two Ferns: The Movie” komik dostaje ulitmatum – musi zmienić formułę programu i zagwarantować wiekie gwiazdy albo produkcja zniknie z anteny. Rozpoczyna się walka z czasem i pełna perypetii wyprawa przez Amerykę.

Film już na platformie Netflix.

Criminal

Serialowa antologia, na którą składają się cztery mini-seriale, wyprodukowane w różnych krajach Europy. Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Niemcy stworzyły własne produkcje, opierające się na tym samym pomyśle i przybliżające świat wielkich zbrodni i dramatycznych przesłuchań w tych krajach. Intrygujący pomysł wyjściowy, w klarowny sposób ukazujący różnice między europejskimi nacjami.

Serial już na platformie Netflix: Criminal: France, Criminal; Spain, Criminal: Germany, Criminal: UK.

Ocean's 8

Komedia sensacyjna, nawiązująca do słynnej serii „Ocean’s Eleven”. Sandra Bullock jako siostra Danny’ego Oceana, która tak jak on ma smykałkę do szemranych interesów. W najnowszym filmie zbiera żeńską ekipę, aby dokonać bezprecedensowego skoku na Metropolitan Museum podczas jednego z najlepiej strzeżonych wydarzeń kalendarza kulturalnego Nowego Jorku – The Met Gala.

Film od dziś na platformie HBO GO.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę polecamy: film kryminalny „Donnie Brasco” (StopklatkaTV, sobota, 20:00), animowaną „Epokę Lodowcową: Wędrówkę kontynentów” (Polsat, sobota, 20:10), dramat z Matthew McCounagheyem „Prawnik z Lincolna’ (TVP 1, sobota, 21:30), niepoprawną komedię „Kac Vegas w Bangkoku” (TVN, sobota, 21:45)

W niedzielę natomiast: głośny megahit „Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana (TVN 7, niedziela, 21:00), klasyczny western „Butch Cassidy i Sundance Kid” (TVP Kultura, niedziela, 21:15), najlepiej zarabiający polski film wszech czasów „Kler” Wojciecha Smarzowskiego (Canal+, niedziela, 21:45).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA