REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. YouTube

Patryk Vega zrobił dokument o handlu dziećmi. Cały film „Oczy diabła” obejrzysz za darmo na Facebooku

Patryk Vega na początku lutego opublikował swój zapowiadany od miesięcy dokument poświęcony handlowi dziećmi, pedofilii i nielegalnemu pobieraniu narządów. Produkcja pt. „Oczy diabła” jest już do obejrzenia w całości i bez żadnych dodatkowych opłat. 

02.02.2021
11:00
patryk vega oczy diabła
REKLAMA
REKLAMA

Popularny polski reżyser jest najbardziej znany jako twórca rozrywkowych filmów fabularnych, które mają trafić do masowego odbiorcy. Patryk Vega nigdy nie ukrywał jednak, że zależy mu kinie problemowym i podejmowaniu ważnych społecznie tematów. A podobne ambicje często łatwiej spełnić za sprawą filmu dokumentalnego. Dlatego Vega w ostatnich latach zrealizował kilka tego typu produkcji, spośród których najnowszą są „Oczy diabła”.

Wielkie ambicje autora „Botoksu” w praktyce przeważnie spełzały na niczym, a zainteresowanie istotnymi dla opinii publicznej tematami nie było niczym więcej niż prostym chwytem marketingowym. „Oczy diabła” mają jednak szansę odwrócić ten niewygodny dla reżysera trend. Być może dlatego Patryk Vega zdecydował się na opublikowanie całego filmu za darmo w internecie, podobnie jak robili to w przeszłości choćby bracia Sekielscy.

Oczy diabła” to film dokumentalny poświęcony tematyce handlu dziećmi na narządy do domów publicznych i dla pedofilów.

O filmie było głośno już kilka miesięcy temu, gdy reżyser napisał w tej sprawie do przewodniczącej Komisji Europejskiej, ale mało kto spodziewał się, że ostatecznie wybierze on właśnie darmową formę dystrybucji. Trwająca niecałe półtorej godziny produkcja rozpoczyna się od przedstawienia historii anonimowej kobiety, którą Vega wyciągnął ze światka przestępczego, gdy chciała sprzedać swoje nienarodzone dziecko. Sam twórca pełni zresztą w produkcji kluczową rolę i w typowym dla siebie stylu prawie nie znika z ekranu.

„Oczy diabła” można już obejrzeć na youtube'owym kanale Patryka Vegi oraz za pośrednictwem jego oficjalnego Facebooka. W swoich pierwszych komentarzach większość widzów wyraża podziw w stosunku do twórcy za podjęcie tak trudnej tematyki. Pojawiają się też głosy osób, które z powodu zbyt dużego natężenia emocjonalnego nie były w stanie obejrzeć produkcji do końca.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA