REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Pętla” dostała zwiastun „dla kobiet” z większą liczbą serduszek i gołych piersi. Tak wygląda feminizm według Patryka Vegi

Patryk Vega postanowił dać szczególny prezent polskim kobietom i przygotował specjalnie dla nich autorską wersję zwiastuna swojego nowego filmu. Jak wygląda „Pętla” w wersji dla kobiet? Więcej tu serduszek, gadania o miłości i nagości. Nie brakuje też pseudo-feminizmu znanego z innych filmów Vegi.

16.06.2020
9:46
patryk vega pętla
REKLAMA
REKLAMA

Spokojniejszy, bardziej wyważony okres w twórczym życiu Patryka Vegi coraz wyraźniej dobiega końca. Nie trwał zresztą szczególnie długo. Po klapie filmu „Polityka” twórca przyznał się, że robił go tylko dla kasy, więc następną produkcję promował bez zwyczajowego szumu. Okazało się zresztą, że „Bad Boy” stał na bardziej przyzwoitym poziomie, choć nie przełożyło się to na wysokie wyniki finansowe. I zapewne dlatego Patryk Vega bardzo szybko powrócił do zwyczajowych szaleństw.

Ponownie możemy więc usłyszeć, że jego nowy film zamiesza w świecie polityczno-celebryckim i pokaże jego ciemną stronę. Reżyser wrócił też do zabaw z trailerami i rozmaitymi zapowiedziami wideo. Nawet przymusowe ocenzurowanie zwiastuna przez Facebooka wykorzystał jako dobrą możliwość promocji. Najnowszy chwyt marketingowy wokół filmu „Pętla” zadziwi jednak również fanów Vegi przyzwyczajonych do jego rozmaitych dziwactw.

Patryk Vega postanowił wypuścić zwiastun „Pętli” w wersji dla kobiet. Co to właściwie oznacza?

Jakie różnice między oryginalnym trailerem a wersją „dla kobiet” znajdziemy? Nowe wideo jest na szczęście krótsze, za co wszyscy widzowie bez względu na płeć mogą podziękować, bo ponad 2-minutowy zwiastun reżyserski stanowił prawdziwy popis montażowej i scenopisarskiej nieudolności. Z kolei jeśli chodzi o treść, to większość wydarzeń tym razem obserwujemy z perspektywy bohaterki granej przez Katarzynę Warnke.

Fanki Vegi w trakcie seansu przeznaczonego dla nich materiału usłyszą, że „kobiety uzależniają się od emocji” i obejrzą mnóstwo scenek w rozumieniu reżysera chyba feministycznych. Można twórcy tylko współczuć, jeśli faktycznie uważa ten „szczujący cycem” zwiastun za wybitny gest w stronę przeciwnej płci. Zwłaszcza, że najwyraźniej uznał polityczne i sensacyjne wątki zawarte w „Pętli” za zbyt skomplikowane dla pań, gdyż niemal w całości wyciął je z opublikowanego dzisiaj trailera.

REKLAMA

Pętla” nie ma oficjalnej daty premiery, ale można założyć, że film trafi do kin jeszcze w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA