REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Paweł Kukiz nie został ukarany za lex TVN. Antyradio komentuje plotki o niepuszczaniu piosenek polityka

Paweł Kukiz stał się w ostatnich godzinach największą persona non grata polskiego środowiska artystycznego. Wszystko przez jego zachowanie w trakcie głosowania nad ustawą medialną znaną w sieci jako lex TVN. Od muzyka odżegnują się wszyscy, ale wbrew plotkom Antyradio zrobiło to już dawno temu.

13.08.2021
13:31
paweł kukiz lex tvn pis antyradio
REKLAMA

Pełne wściekłości i rozżalenia gromy na Pawła Kukiza padają od takich postaci jak Krzysztof Skiba, Kuba Wojewódzki, małżeństwo Rozenków czy Janusz Panasewicz. Kto żyw i przeciw PiS-owi, ten publicznie krytykuje byłego wokalistę zespołu Piersi. Zresztą obecni członkowie tej grupy, którzy w ostatnich latach ostro się z Kukizem sądzili o prawa do nazwy, też wystosowali bardzo mocne oświadczenie przeciwko ex-koledze. Co ciekawe, po sieci za sprawą posła Łukasza Kohuta i Ruchu Ośmiu Gwiazd rozlała się też plotka, jakoby po zamieszaniu z lex TVN piosenki Pawła Kukiza wyleciały też z rockowej stacji radiowej Antyradio.

Redakcja Rozrywka.Blog wystosowała zapytanie w tej sprawie do grupy Eurozet i otrzymaliśmy dosyć ciekawą odpowiedź. Piosenek posła faktycznie nie usłyszmy na antenie Antyradia. Podobnie zresztą jak utworów zespołu Piersi. Nie jest to jednak nic nowego, bo wycofano je z ramówki jeszcze w 2016 roku. Czego bezpośrednim powodem było właśnie wejście Pawła Kukiza w politykę:

REKLAMA

Mam wrażenie, że zaczęła krążyć miejska legenda. Piosenek Pawła Kukiza nie ma na antenie Antyradia od początku 2016 r, czyli mniej więcej od momentu, kiedy z muzyka stał się posłem. Nie chcieliśmy promować jego działalności politycznej. Brak utworów Pawła Kukiza na antenie Antyradia nie ma zatem bezpośredniego związku z ostatnimi wydarzeniami w Sejmie

– wyjaśnił p.o. rzecznika prasowego Grupy Eurozet Michał Aleksandrowicz.

Paweł Kukiz w związku z tymi plotkami usłyszał też sporo cierpkich słów ze strony fanów.

paweł kukiz lex tvn class="wp-image-1773604"
REKLAMA

Sprawę w mocnych słowach skomentowali bowiem pracownicy Antyradia, dla których niegranie utworów tej postaci od dawna było już oczywistością. Co ważne, pod tymi postami trudno znaleźć głosy sprzeciwu. Oburzenie na zachowanie Pawła Kukiza jest wśród fanów rocka dosyć powszechne i tak naprawdę trudno się temu dziwić. Pomijając ocenę wprowadzonych przez rząd przepisów i sposobu ich procedowania w Sejmie, nie sposób utrzymać wizerunku niepokornego artysty w takiej sytuacji.

* Zdjęcie główne pochodzi z serwisu YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA