REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Peaky Blinders na wielkim ekranie? Jeden z reżyserów serialu twierdzi, że trwają prace nad filmem

Słuchy o tym, że Peaky Blinders może doczekać się swojej kinowej wersji krążą już od dobrych dwóch lat. Otto Bathurst, reżyser trzech odcinków z pierwszego sezonu, twierdzi jednak, że być może już niedługo plotki zamienią się w fakty.

16.11.2018
13:20
peaky blinders film bbc
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego? Uważa on, że pełnometrażowa wersja Peaky Blinders właśnie powstaje. Oto co powiedział w rozmowie z serwisem Yahoo Movies UK przy okazji promocji swojego ostatniego dzieła, którym jest Robin Hood: Początek z Taronem Egertonem i Jamiem Foxxem

Myślę, że to właśnie się pisze. Sądzę, że Steven Knight coś planuje.

To jednak tyle. Twórca nie podzielił się żadnymi konkretami, a jedynie swoimi domysłami. Cillian Murphy, aktor wcielający się w serialu BBC w postać Thomasa Shelby’ego, jeszcze w 2016 roku w rozmowie z Deadline wyrażał swój brak przekonania co do idei powstania takiego filmu:

Mój stosunek do tego pomysłu jest trochę ambiwalentny... Z jednej strony to ciekawy koncept, ale powstrzymam się z osądami, dopóki pomysł nie zostanie mi przedstawiony.

Zanim w ogóle doczekamy się filmu, najpierw obejrzymy 5. sezon Peaky Blinders.

Premiera została zapowiedziana na 2019 rok i choć serial miał się zakończyć właśnie po tej serii, to twórcy obiecują kolejne dwa sezony. Jak przyznał Steven Knight, BBC nie zamówiło jeszcze oficjalnie szóstej i siódmej serii Peaky Blinders, ale brytyjska telewizja jest podobno otwarta na pomysł kontynuowania serialu.

Jak dalej potoczą się losy produkcji? Nie wiadomo. Niewykluczone, że podejrzenia Bathursta jednak się sprawdzą i zamiast kolejnych odcinków otrzymamy film kinowy. A może stanie się tak, jak mówił Steven Knight i produkcja zostanie wydłużona o kolejne sezony. Gdybać można w nieskończoność.

REKLAMA

Dotychczasowe odcinki Peaky Blinders możecie oglądać na Netfliksie.

Fabuła serialu osadzonego w brytyjskim miasteczku Birmingham oscyluje wokół Thomasa Shelby’ego, lidera gangu Peaky Blinders. Mężczyzna wraz z braćmi i ciotką stanowią jedną z najgroźniejszych grup przestępczych w Wielkiej Brytanii. Zajmują się handlem na czarnym rynku, haraczami i pomnażaniem majątku na nielegalnych zakładach bukmacherskich. Jednak chęć osiągnięcia jeszcze większych zysków popycha głównego bohatera do poszerzenia swojej działalności i wypłynięcia na szerokie wody legalnego rynku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA