REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zrobił dokument o Jordanie, a teraz zabrał się za największego brazylijskiego piłkarza – Pele. Mamy zwiastun

Serial dokumentalny „Ostatni  taniec” był jedną z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych produkcji na platformie Netflix w zeszłym roku. Nie dziwi więc, że firma postanowiła pójść za ciosem i zrobić podobne dzieło o brazylijskiej gwieździe Pele. Mamy już pierwszy teaser filmu i oficjalną datę premiery.

14.01.2021
17:25
pele netflix
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Netflix nie oferuje swoim użytkownikom dostępu do wydarzeń sportowych na żywo, ale to nie znaczy, że firma w żaden sposób nie interesuje emocjami kibiców. Skutecznym sposobem na przyciągnięcie fanów sportu wyczynowego stały się seriale i filmy dokumentalne poświęcone poszczególnym dyscyplinom, zawodnikom i drużynom. W ostatnich latach na Netfliksa trafiły m.in. „Formuła 1. Jazda o życie”, „Pierwszy zespół. Juventus”, „Ostatni taniec” poświęcony legendarnej drużynie Chicago Bulls, „Antoine Griezmann: Historia legendy”, „Anelka: Piłkarz niezrozumiany”, a ostatnio też „Tony Parker: Ostatni rzut”.

Wydaje się jednak, że następną produkcją mającą szanse na powtórzenie sukcesu „Ostatniego tańca” będzie zapowiedziany właśnie film dokumentalny „Pele”. Jedna z największych gwiazd w historii światowego futbolu wzięła czynny udział w pracach nad pełnometrażową nowością, która skoncentruje się na karierze Brazylijczyka w latach 1958-1970.

Opublikowany właśnie teaser filmu „Pele” pokazuje, że możemy spodziewać się połączenia archiwalnych materiałów ze współczesnymi nagraniami.

Produkcja ma pokazać nie tylko liczne sukcesy Edsona Arantesa do Nascimento, ale też burzliwe losy ówczesnej Brazylii, której mieszkańcy dzięki futbolowi byli w stanie poradzić sobie z wieloma przeciwnościami. Oprócz materiałów archiwalnych i wywiadów z tytułowym bohaterem twórcy dokumentu wykorzystają też rozmowy z jego najsłynniejszymi kolegami z boiska, takimi jak: Zagallo, Jairzinho czy Rivellino.

Za reżyserię filmu odpowiadają Ben Nicholas i David Tryhorn, a rolę producenta wykonawczego pełni Kevin Macdonald (zdobywca Oscara za najlepszy dokument w 2000 roku pt. „One Day in September”. Pele ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata z reprezentacją Brazylii, świecił też liczne sukcesy z drużyną Santosu FC. Karierę sportową zakończył w 1977 roku, a w swoich czasach był uznawany za najwybitniejszego piłkarza globu.

REKLAMA

„Pele” zadebiutuje na platformie Netflix już 23 lutego.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA