REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tyrion Lannister zostanie superbohaterem. Peter Dinklage zagra główną rolę w filmie „The Toxic Avenger”

Reboot filmu „Toksyczny mściciel” właśnie jednym ruchem pozyskał zainteresowanie widzów i mediów z całego świata. Do obsady produkcji dołączył Peter Dinklage znany z serialu „Gra o tron” i „Avengers: Wojna bez granic”. Popularny aktor wcieli się w tytułowego bohatera.

01.12.2020
16:48
peter dinklage
REKLAMA
REKLAMA

Kino superbohaterskie już od dobrych kilku lata ochoczo korzysta na popularności „Gry o tron” i zatrudnia aktorów wypromowanych przez markę HBO. W rozmaitych produkcjach od Marvela i 20th Century Fox wystąpili na przestrzeni lat m.in. Sophie Turner, Maisie Williams i wspomniany już Peter Dinklage, który grał małe role w filmach „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz „Avengers: Wojna bez granic”. A wkrótce na dużym ekranie zobaczymy kolejnych, bo Kit Harington i Richard Madden znaleźli się w obsadzie należącego do MCU „Eternals”.

Wszystko wskazuje na to, że również Dinklage nie ma jeszcze dosyć filmów superbohaterskich. Portal Variety ogłosił właśnie, że gwiazdor zagra główną rolę w „The Toxic Avengers”. Chodzi o przygotowywany przez Troma Entertainment reboot kultowego w niektórych kręgach superbohaterskiego horroru z 1984 roku.

Peter Dinklage wcieli się w głównego bohatera o imieniu Melvin. Mężczyzna zyskuje supersiłę po wpadnięciu do kadzi z kwasem, ale płaci za to wysoką cenę.

Jego całe ciało w wyniku tego zdarzenia zostaje bardzo głęboko okaleczone i poparzone. Mimo swojego wyglądu dręczony i wyśmiewany przez lata Melvin postanawia stanąć na straży swojego rodzinnego miasteczka. W tym celu przyjmuje miano Toxie i rozpoczyna walkę z gwałcicielami i złodziejami. Wyprodukowany przez studio specjalizujące się w kinie klasy B „Toksyczny mściciel” wraz z upływem lat doczekał się dużej sławy i wiernej grupy odbiorców (nasz dziennikarz swego czasu umieścił go na liście najbardziej pokręconych horrorów). Powstały też trzy sequele, serial animowany i komiks.

REKLAMA

Powstający właśnie reboot z Peterem Diklagem ma stanowić przeróbkę kultowej produkcji dopasowaną do współczesnych czasów. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Macon Blair, którego debiut pt. „I Don't Feel at Home in This World Anymore” zdobył nagrodę jury na festiwalu w Sundance i jest dostępny na platformie Netflix.

The Toxic Avenger” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA