REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Przywitajcie nowy Piątek. Dakann wraca na YouTube'a

Dakann wrócił właśnie na YouTube’a. Internetowy twórca raczy fanów kolejnym odcinkiem swojego Piątek: The Series, który produkuje tym razem własnymi siłami.

05.10.2018
18:21
dakann
REKLAMA
REKLAMA

YouTube w Polsce jest pełen mniejszych i większych gwiazd, ale twórcy najpopularniejszych kanałów to w większości ludzie, którzy zaczęli swoją karierę w ostatniej dekadzie. Jest jednak kilku weteranów, którzy tworzą rozrywkowe wideo do sieci znacznie dłużej. Jedną z takich osób jest Grzegorz Barański, który w sieci podpisuje się ksywką Dakann.

Twórca w 2005 roku za sprawą krótkiego filmu Piątek zdobył wielu fanów. Jego materiał, który w żartobliwy i wulgarny sposób komentował rzeczywistość, zdobył uznanie ogromnej rzeszy internautów. YouTube nie był wtedy co prawda zbyt bogaty w treści, jeśli spojrzeć na sytuację z dzisiejszej perspektywy, ale Piątek pamiętam i wspominam z uśmiechem na twarzy do dziś.

W tym miejscu chciałem osadzić wideo z pierwszym Piątkiem w historii YouTube’a, ale wygląda na to, że to niemożliwe. Film jest blokowany ze względu na wykorzystanie muzyki chronionej prawem autorskim. Powyżej można obejrzeć za to kontynuację, też bardzo dobrą.

Piątek (2005) znają pewnie na pamięć wszystkie Dzieci Neostrady.

Film stworzony przez Diabolic Team okazał się na tyle dużym sukcesem, że Dakann postanowił wydać kontynuację, w której ponownie przedstawiał świat z perspektywy przeciętnego młodego człowieka (nie)radzącego sobie z trudami okresu dojrzewania. Później zrobił z Piątku emitowany cyklicznie internetowy serial, który powstawał przy współpracy z ToSieWytnie.pl dla WP.

Dakann po pewnym czasie skończył jednak wydawanie Piątek: The Series. Na przestrzeni lat zajmował się licznymi innymi projektami. Nie umiał jednak uciec od swojego pierwszego wielkiego dzieła. Dwa lata temu wydawał nowe odcinki Piątku w ramach Antologii, które w pierwszej kolejności trafiły na platformę Mediakraft.TV, a dopiero później na YouTube’a.

Życie Singla. Piątek - serial oryginalny (odc. 001).

REKLAMA

Ostatni projekt się zakończył, a Dakann rozwiązał współpracę z dotychczasowymi partnerami. Postanowił jednak wykorzystać potencjał serii Piątek po raz kolejny, a na YouTube’a trafił właśnie odcinek zupełnie nowej serii, która nawiązuje do kultowego oryginału. Odcinek pełen jest trafnych uwag rzucanych raz po raz w ramach wewnętrznego monologu.

Tak jak można spodziewać się po tytule, Dakann wziął tym razem na tapet życie osób w samotności. Nie zabrakło tutaj scenek rodzajowych w postaci flashbacków, które wyjaśniały, dlaczego bohater nie ma obecnie partnerki oraz pogardy dla pełnego oczekiwań świata. Pojawiły się żarty z masturbacji, a to wszystko okraszone jest charakterystyczną erudycją, zmiksowaną z pasującą do blokowiska wulgarnością.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA