REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Stacja Syfy zamówiła pierwszy sezon Nightflyers. George R.R. Martin opowiada o serialu

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że powstanie Nightflyers - nowy serial na podstawie prozy Martina. Dzisiaj autor Pieśni lodu i ognia zdradza kilka nowych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

29.11.2017
10:36
Wichry zimy premiera
REKLAMA
REKLAMA

George R.R. Martin stał się człowiekiem wyjątkowo rozchwytywanym, odkąd okazało się, że sukcesu Gry o tron nie da się zakwestionować. Dla każdej stacji telewizyjnej twórczość autora Pieśni lodu i ognia stała się bardzo pożądana. Wie o tym HBO, które już planuje serie prequeli w świecie Westeros. Wie o tym stacja Syfy, która kilka miesięcy temu zapowiedziała, że nakręci serial na podstawie opowiadania Martina.

Autor Pieśni lodu i ognia zapowiedział, że pierwszy sezon serialu Nightflyers będzie liczył 10 odcinków.

We wpisie na swoim blogu Martin z zadowoleniem przyznał, że wreszcie może zdradzić kilka szczegółów na temat serialu Nightflyers, bo miał okazję porozmawiać z twórcami serii: Jeffem Buhlerem (scenarzystą) i showrunnerem Danielem Cerone. Ten drugi na koncie między innymi Dextera i Mentalistę.

Martin przyznaje, że w maju powstał scenariusz odcinka pilotażowego, ale dzisiaj stacja potwierdziła już cały pierwszy sezon. Autor przyznaje też, że produkcja będzie miała znaczny budżet, dzięki temu serial będzie wyglądał tak dobrze, jak oczekuje tego współczesna widownia.

Autor Pieśni lodu i ognia zdradza, że serial będzie kręcony w Irlandii, a premiery możemy spodziewać się już latem przyszłego roku, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nightflyers ma pojawić się na kanale Syfy w USA.

REKLAMA

Za światową dystrybucję ma odpowiadać serwis Netflix.

Nightflyers to opowiadanie science-fiction napisane wiele lat temu przez Martina. W fabule opowieści jest to nazwa statku kosmicznego. Historia opowiada o bardzo niebezpiecznej misji, która polega na zdobyciu pojazdu obcych, ale wszystko zaczyna się sypać, gdy buntuje się sztuczna inteligencja zawiadująca okrętem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA