REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jest szansa, że dostaniemy nową część Piratów z Karaibów. Scenariusz mogą napisać twórcy Deadpoola

Chociaż ostatnia część Piratów z Karaibów raczej zawiodła oczekiwania widzów, a co za tym idzie i twórców, to Disney już przymierza się do wznowienia serii. Kultowe opowieści o piratach mają szansę powrócić na ekrany światowych kin w swojej szóstej odsłonie.

24.10.2018
9:56
Piraci z Karaibów 6
REKLAMA
REKLAMA

Jak poinformowało Deadline, studio Disneya jest w trakcie rozmów z Rhettem Reesem i Paulem Wernickiem. Duet twórczy jest odpowiedzialnym między innymi za scenariusze do obu części Deadpoola oraz Zombieland. Ich najnowsze dzieło to 6 Underground, film reżyserowany przez Michaela Baya.

Producentem Piratów z Karaibów 6. miałby pozostać Jerry Bruckheimer, jednak losy obsady są jeszcze nieznane. Przy okazji rozmów o aktorach warto zaznaczyć, że nawet powrót kultowego Jacka Sparrowa, a więc Johnny’ego Deppa, stoi pod znakiem zapytania. Bo o ile można powiedzieć, że to właśnie osławiony kapitan Czarnej Perły dźwigał sporą część sukcesu całej serii, to sam aktor mógł się stać problemem dla Disneya. Ostatnie oskarżenia Amber Heard, byłej żony Deppa, poważnie odbiły się na reputacji aktora. W tej sytuacji niewykluczone, że Disney chciałby się go pozbyć z serii. I to pomimo tego, że był nieodłączną jej częścią przez ostatnich 15 lat.

Na tej kwestii nie kończą się wszystkie problemy z filmem Piraci z Karaibów 6.

Bo jeśli można przypuszczać, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zagrać w kolejnej części, to już nie wiadomo, czy znajdą się widzowie, który będą chcieli tę produkcję obejrzeć. Na potwierdzenie tej wątpliwości warto przytoczyć chociażby wyniki finansowe Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara, która ukazała się przed rokiem. W Stanach Zjednoczonych filmowi udało się zarobić 172 mln dol. (a średnia dla poprzednich czterech części wynosi 320 mln dolarów). Na świecie przychody były odrobinę lepsze, oscylując w okolicy 800 mln dol. Jednak nie zmieniło to faktu, że najnowsza część zawiodła finansowo, przynosząc o 250 mln dol. mniej niż średnia z poprzednich czterech filmów.

Do powstania Piratów z Karaibów 6 jeszcze długa droga.

REKLAMA

Jako że Disney jest dopiero w trakcie pierwszych rozmów dotyczących zatrudnienia scenarzystów, można podejrzewać, że zanim ewentualna 6 część pojawi się na ekranie upłynie jeszcze sporo czasu. I chociaż należałoby zachować rezerwę co do kolejnej pirackiej przygody, to warto jednak obserwować informacje pojawiające się na ten temat. Zwłaszcza jeśli faktycznie scenariuszem zajmie się wspomniany duet twórczy.

Tymczasem pierwsze cztery części przygód Jacka Sparrowa możecie zobaczyć na HBO GO. Piąta, najnowsza część, dostępna jest na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA