REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Plagi Breslau z oficjalną datą premiery. Film Patryka Vegi pojawi się zagranicą wcześniej niż w Polsce

Z końcem roku Patryk Vega nie pozwala o sobie zapomnieć. Już za mniej niż miesiąc na platformie Showmax dostępny będzie jego nowy film, czyli Plagi Breslau z główną rolą Małgorzaty Kożuchowskiej.

20.11.2018
8:52
plagi breslau data premiery showmax
REKLAMA
REKLAMA

Współpraca Patryka Vegi ze Showmaksem trwa od pojawienia się serwisu w Polsce. Już wtedy reżyser stworzył dla platformy krótki metraż, w którym wystąpił Ewan McGregor. Później na platformie wylądowały seriale twórcy Pitbulla rozwijające jego kinowe dokonania, czyli Botoks i Kobiety mafii. Plagi Breslau również powstały we współpracy z Showmax Polska, dlatego to właśnie tam, na wyłączność, wyląduje nowy film Vegi. Oznacza to, że obraz nie doczeka się kinowej dystrybucji.

Plagi Breslau od 14 grudnia na Showmaksie.

O dacie premiery filmu poinformowała w mediach społecznościowych Daria Widawska. Aktorka znajduje się w obsadzie do spółki ze wspomnianą Kożuchowską oraz Andrzejem Grabowskim, Tomaszem Oświecińskim, Ewą Kasprzyk, Iwoną Bielską, Katarzyną Bujakiewicz, Marią Dejmek, Karolem Bedorfem, Jackiem Belerem i Filipem Chajzerem.

O ile w Polsce Plagi Breslau będą dostępne online od 14 grudnia, o tyle na świecie premiera filmu odbędzie się szybciej. Obraz, dzięki staraniom Phoenix Productions LLC, będzie mieć kinową dystrybucję w wielu krajach Europy oraz w USA. Na wielkim ekranie zobaczymy go w Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji oraz w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W tych krajach Plagi Breslau zadebiutują już 29 listopada. Dostępny jest nawet zwiastun filmu przeznaczony na zachodnie rynki:

Plagi Breslau to typowa policyjna historia znana z kina Vegi.

REKLAMA

Codziennie o godzinie 18:00 nieznany, seryjny morderca dokonuje zbrodni. Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska) wraz z profilerką CBŚP, graną przez Darię Widawską, spróbuje schwytać psychopatę. Ale to nie będzie takie proste, zwłaszcza, że współczesna sprawa ma związek z dawnymi czasami. Śledztwo szybko przeniesie bohaterki do XVIII-wiecznego Breslau. Kobiety starają się wygrać wyścig z czasem i nie dopuścić do kolejnych zbrodni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA