REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Spragnieni Patryka Vegi? „Plagi Breslau” od Showmaksa właśnie trafiły na platformę Netflix

Plagi Breslau” Patryka Vegi, stworzone dla Showmaksa, trafiły właśnie na Netfliksa. Platforma streamingowa Showmax działała w Polsce w okresie od lutego 2017 do stycznia 2019 roku. Teraz kolejne produkcje, dostępne wówczas w jej ramach, trafiają do innych serwisów VOD. W tym przypadku – Netfliksa.

30.01.2020
14:28
Plagi Breslau – kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Informację o zamknięciu serwisu VOD ogłoszono pod koniec 2018 roku, dając użytkownikom miesiąc na dokończenie wszystkich rozpoczętych produkcji. W wyniku tej decyzji Showmax zniknął z polskiego rynku z końcem stycznia 2019.

Showmax - logotyp class="wp-image-370716"

Przez długi czas nie było wiadomo, co stanie się z filmami i serialami, które zadebiutowały na platformie. Teraz okazuje się, że większość z nich będzie dostępnych na platformie Netflix.

W grudniu na platformę trafiły dwie dobrze oceniane polskie seriale, stworzone specjalnie na potrzeby platformy Showmax – „Rojst” Jana Holoubka z Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych oraz animowany „Egzorcysta”, stworzony przez Bartosza Walaszka.

Dzisiaj, tj. w czwartek 30 stycznia, do oferty giganta VOD trafił także film Patryka Vegi – „Plagi Breslau”.

Co ciekawe – jest to produkcja, która została wyprodukowana bezpośrednio na platformę streamingową Showmax. Mimo, że film trafił do dystrybucji kinowej, m.in. w Wielkiej Brytanii czy USA, polscy widzowie mogli oglądać go tylko za pomocą serwisu VOD. Miało to na celu zwiększeniu zainteresowania publiczności nową platformą i zachęcenie jej do wykupienia abonamentu.

REKLAMA

Film Vegi, z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, Darii Widawskiej i Andrzeja Grabowskiego, opowiadał o młodej policjantce, która prowadziła śledztwo w sprawie tajemniczego zbrodniarza, dokonującego makabrycznych zbrodni. Produkcja nie spotkała się z dużą przychylnością widzów, ani krytyki, a jednak zyskała swoją widownię na nieaktywnej już platformie.

„Plagi Breslau” obejrzysz od dzisiaj na platformie streamingowej Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA