REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Apple Music udostępniło właśnie pierwszy program wideo: Planet of the Apps. Szkoda, że zapomniało o Polakach

Apple Music się zmienia, a od teraz oprócz piosenek będzie można odtwarzać w ramach usługi materiały wideo. Właśnie zadebiutował pierwszy program przygotowany dla Apple'a. To reality show o nazwie Planet of the Apps. Niestety Polacy muszą obejść się smakiem.

07.06.2017
14:28
Apple Music Planet of the Apps
REKLAMA
REKLAMA

Producent iPhone'a od miesięcy zapowiada wejście na rynek wideo jako dostawca treści. Pierwszym programem, który zostaje na wyłączność i bez żadnych dodatkowych opłat udostępniony subskrybentom Apple Music, jest reality show, w którym gwiazdy będą oceniać pomysły na aplikacje.

Planet of the Apps trafiło dzisiaj do Apple Music (no, przynajmniej teoretycznie).

Nowy program jest dostępny, ale nowego wideo w ogóle nie widać po otwarciu Apple Music - nie jest w ogóle promowane. Planet of the Apps można znaleźć po wejściu do podmenu Programy TV i Filmy lub wpisując nazwę reality show w wyszukiwarce. Niewykluczone jednak, że banery promocyjne zostaną dodane później.

apple music planet of the apps class="wp-image-86709"

Jakby tego było mało, to w polskiej wersji aplikacji dostępna jest tylko zaślepka, która opisuje reality show Apple'a bez możliwości obejrzenia programu. Znajduje się tam przycisk, który kieruje do App Store'u i pozwala pobrać aplikacje omawiane w aktualnie emitowanym odcinku.

Niestety na iPhonie nie da się uruchomić odtwarzania. Przycisk Play można znaleźć na podstronie Planet of the Apps w iTunes, ale jego klikniecie nie wywołuje żadnej reakcji poza mignięciem napisu "ładowanie". To tym bardziej dziwne, że opis programu został przetłumaczony na nasz język.

Aktualizacja: pierwszy odcinek nie działa w polskim Apple Music, ale można go obejrzeć na stronie Planet of the Apps, gdzie jest dostępny bezpłatnie. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądała sytuacja w Polsce z kolejnymi epizodami, które mają być dostępny wyłącznie dla subskrybentów Apple Music.

apple music planet of the apps class="wp-image-86707"

Mam nadzieję, że brak możliwości odtworzenia Planet of the Apps to tylko przejściowy problem.

Możliwe jednak, że Planet of the Apps nas ominie. Może to być związane z tym, że w naszym kraju Apple w ramach iTunes nie sprzedaje seriali, a serwis VOD oferuje wyłącznie filmy. Planet of the Apps to zaś program, który będzie udostępniany w Apple Music w odcinkach.

Pozostaje mieć nadzieję, że Apple szybko naprawi ten błąd - podobnie jak kilka innych. Apple Music w iOS 10.3 nie jest przystosowane do promocji materiałów wideo. Widać to chociażby na podstronie Planet of the Apps, która ucina treści i nie pozwala na przewinięcie ekranu do końca.

apple music planet of the apps class="wp-image-86706"

Planet of the Apps nie możemy obejrzeć, więc pozostaje nam przeczytać opis produkcji zamieszczony przez Apple'a:

Życiowa szansa dla twórców aplikacji! Ten przełomowy program umożliwia im zaprezentowanie swoich pomysłów przed jury Doradców w składzie: Jessica Alba, Gwyneth Paltrow, Gary Vaynerchuk oraz will.i.am. Jeśli projekt przypadnie im do gustu, Doradcy roztoczą nad nim mentorską opiekę i zaproponują go inwestorom: Lightspeed Venture Partners.

REKLAMA

Planet of the Apps udostępnione jest w czterech wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej i włoskiej. Brakuje języka polskiego, w tym polskich napisów, ale biorąc pod uwagę to, jak po macoszemu nasz kraj traktuje producent iPhone'a, nie powinno to nikogo zaskoczyć. Szkoda tylko, że nawet angielskiej wersji nie możemy zobaczyć.

Pierwszy odcinek Planet of the Apps w krajach, w których można go odtworzyć, został udostępniony bezpłatnie w ramach promocji nowego reality show. Kolejne odsłony udostępniane co tydzień będą dostępne tylko dla subskrybentów Apple Music. W sierpniu zaś zadebiutuje kolejny program wideo, czyli Carpool Karaoke: The Series.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA