REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie festiwal nawiązań i easter eggów. Mamy nowy zwiastun Player One

Warner Bros. udostępnił nowy zwiastun filmu Player One. Spielberg przygotował coś więcej niż widowisko science fiction. Produkcja będzie zawierać masę odniesień do innych dzieł z gatunku.

15.03.2018
21:46
Player One zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2045 nie przypomina naszych czasów. Technologia poszła naprzód do tego stopnia, że powstała gra osadzona w osobnym uniwersum, gdzie wszystko jest możliwe. W OASIS spotkać można niemal każdego, bowiem dla wielu obcowanie z wirtualna rzeczywistością jest jedyną rozrywką. Gdy James Halliday organizuje konkurs, w którym nagrodą są ogromna fortuna i możliwość kontroli nad fantastycznym światem, Wade Watts bez wahania się do niego zgłasza. Zwycięzcą zostanie ten, kto jako pierwszy odnajdzie easter egga.

Z kolei widzowie mogą znaleźć kilka z nich w najnowszym trailerze.

W materiale widzimy kilka postaci z innych filmów, jak choćby King Konga czy Stalowego Giganta. W wirtualnym świecie spotkać też można stworzenia bliskie twórczości Spielberga, czyli dinozaury. Nie zabrakło także odniesień do kultowych gier wideo, które były prekursorami dla OASIS. W zwiastunie dojrzeć można tytuły m.in. Overwatch czy Halo.

Ważnym elementem będą także odwołania do lat 80. W zwiastunie przejawia się to poprzez wspomnienie Marty’ego McFly’a z cyklu Powrót do przyszłości, a także dzięki utworowi Take on me grupy a-ha. W rozmowie z Collider.com Steven Spielberg przyznał, że klimat tej epoki będzie istotną częścią produkcji. Reżyser zdradził także, że nie zawarł w niej easter eggów odnoszących się do jego własnych filmów.

Player One zwiastun class="wp-image-143382"

Player One – kogo zobaczymy w filmie?

REKLAMA

W rolę Wade’a wcielił się Tye Sheridan, znany jako Cyklop z X-Men: Apocalypse. Olivia Cooke (Earl i ja, i umierająca dziewczyna) zagrała Samanthę, obiekt uczuć głównego bohatera. Oprócz nich w filmie zobaczymy także Simona Pegga (Star Trek) czy Bena Mendelsohna (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie). Rolę Hallidaya powierzono Markowi Rylance’owi, który odebrał Oscara za inny film Spielberga, Most szpiegów.

Player One oparty jest na wydanej w 2011 r. powieści Ernesta Cline’a o tym samym tytule. Film trafi do kin 6 kwietnia 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA