1. Rozrywka
  2. VOD

Player zamierza łamać tabu. Dwa nowe programy oryginalne serwisu mają burzyć stereotypy i uwrażliwiać

Lokowanie produktu: Player.pl

Jakiś czas temu Player złożył medialną obietnicę: kilkanaście produkcji oryginalnych w roku. I zamierza dotrzymać słowa. „Prince Charming” i serial „Kontrola 2” to dwie nadchodzące produkcje, których celem jest m.in. obalanie stereotypów.

30.08.2021
11:59
player pl prince charming kontrola 2

Player coraz więcej inwestuje w Player Original i skrupulatnie rozwija swoją bibliotekę. Już wkrótce oferta serwisu zostanie wzbogacona o dwie nowe produkcje, które zapowiadane są jako treści jakościowe i w pewien sposób ważne dla wielu użytkowników. Przedstawiciele Playera podkreślają, że zależy im na tworzeniu programów, które – poza zapewnieniem rozrywki – mają również podejmować istotne, nie zawsze oczywiste tematy, a także odważnie przełamywać społeczne tabu. Przekonują, że nadchodzące produkcje mogą zmienić stereotypy, a także otworzyć i uwrażliwić odbiorców.

Prince Charming

Będzie to pierwszy w Polsce program randkowy, w którym wezmą udział osoby homoseksualne. Dzięki tej produkcji Player Original Polska będzie kolejnym krajem w Europie (po Danii, Niemczech i Holandii), który zdecydował się na produkcję swojej wersji „Finding Prince Charming” (duńską wyprodukowało Discovery). Program cieszył się dotychczas dużą sympatią widzów, a w Niemczech zgarnął nawet prestiżową nagrodę (Grimme Preis) za najlepszy program rozrywkowy.

W polskiej wersji tego formatu uczestnikami będzie 13 homoseksualnych mężczyzn, którzy zabiegają o względy tzw. „księcia”, czyli atrakcyjnego, poszukującego miłości mężczyzny. Wszyscy mieszkają razem w odciętej od świata zewnętrznego willi; zadaniem wspomnianego „księcia” (czyli Jacka Jelonka, popularnego modela) jest lepsze poznanie uczestników poprzez liczne spotkania i randki, a ostatecznie znalezienie prawdziwej miłości. Show poprowadzi blogerka i podróżniczka Aggie, która na co dzień mieszka w Los Angeles. Premiera programu w serwisie Player.pl ma odbyć się już w październiku.

Ta formuła jest spin-offem programu „The Bachelor” w którym kobiety walczą o względy jednego mężczyzny.

player pl prince charming kontrola 2 class="wp-image-1780798"
fot. Piotr Filutowski dla TVN

Kontrola 2

„Kontrola” to polski serial internetowy, który opowiada o skomplikowanej relacji między dwiema bohaterkami: Majką (Ewelina Pankowska) i Natalią (Adrianna Chlebicka). Kobiety przypadkowo spotykają się podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, na którym pracuje jedna z nich. Udostępniony na platformie internetowej YouTube serial odniósł światowy sukces (najbardziej chwalono go za zręczne ukazywanie emocji i zgrabne przedstawienie niespełnionej miłości). Wszystkie odcinki produkcji zostały sumarycznie wyświetlone ponad 47 mln razy, prezentowano go też na polskich i zagranicznych filmowych festiwalach. Za reżyserię odpowiadała Natasza Parzymies, która ma zaledwie 22-lata. Jest to więc produkcja tworzona przez młodych dla młodych. Dzisiaj Player zdradził, że zdecydował się na kontynuację tego serialu o miłości pod marką Player Original. Wkrótce zaczną się prace nad drugim sezonem, którego premiera odbędzie się jeszcze w 2021 roku.

player pl prince charming kontrola 2 class="wp-image-1780807"
fot. Michał Stańczyk dla TVN
Lokowanie produktu: Player.pl
Najnowsze
Zobacz komentarze