REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Måneskin idzie za ciosem, Daria Zawiałow wojuje, a Nick Cave nagrywa z przyjacielem. Tak będzie brzmiał czerwiec

W najbliższych tygodniach na sklepowych półkach zagości sporo ciekawie zapowiadających się albumów. Znaczna część intrygujących wydawnictw to dzieła polskich artystów, m.in. Darii Zawiałow. Wśród zagranicznych propozycji znajdziemy nową płytę zwycięzców Eurowizji 2021: Måneskin. Sprawdzamy najciekawsze muzyczne premiery czerwca.

01.06.2021
7:00
płyty na czerwiec premiery zapowiedzi maneskin daria zawiałow
REKLAMA

Płyty na czerwiec  zapowiedzi muzycznych premier:

REKLAMA

Måneskin – Teatro D'ira. Volume 1
Już lada moment włoska formacja, o której w ostatnim czasie zrobiło się głośniej za sprawą afery narkotykowej zwycięstwa w konkursie Eurowizji 2021, wyda swój drugi studyjny album. Przypomnijmy, że zespół założono w 2016, a jego nazwa w języku duńskim oznacza światło księżyca. Biorąc pod uwagę, że już pierwszy ich krążek zdobył status trzykrotnej platyny, a ich sława została ostatnio solidnie dopompowana, kolejny spektakularny sukces mają już w kieszeni.

Premiera: 4 czerwca

Nick Cave, Warren Ellis – Carnage
Legendarny Nick Cave stworzył ten krążek wespół z multikompozytorem i skrzypkiem, Warrenem Ellisem. Oczywiście, nie jest to pierwszy raz, gdy muzycy współpracowali; stworzyli już wiele soundtracków do filmów, a Ellis to przecież członek The Bad Seeds. Jednakże Carnage to pierwsza płyta z piosenkami, którą wydają w duecie. Nagrali ją w czasie lockdownu, a sami opisują ją jako brutalną i zarazem piękną płytę głęboko osadzoną w „naszej wspólnej katastrofie”. Podobno osiem numerów stworzyli w ciągu zaledwie dwóch i pół dnia. Wydawnictwa w wersji cyfrowej można już posłuchać m.in. na Spotify, jednak premiera na nośnikach fizycznych w Polsce odbędzie się dopiero w połowie czerwca.

Premiera: 18 czerwca

Dziwna Wiosna – Dziwna Wiosna
Trio kupiło serca słuchaczy już trzema singlami z tej płyty. Mówi się, że nikt w Polsce jeszcze tak nie grał. To raczej nadużycie, ale nie można odmówić Dziwnej Wiośnie, że brzmi inaczej niż większość w Polsce. Fajnie bawią się rockiem: czasem jest brudno, czasem alternatywnie, niemal popowo, a momentami zaskakująco i naprawdę ciężko. Wcześniej Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk występowali jako Superhuman Like Brando.

Premiera: 18 czerwca

Daria Zawiałow – Wojny i Noce
Daria Zawiałow wraca z trzecim długogrającym albumem. Daria i Michał Kush zapowiadają kolejny rozdział flirtu z francuską elektroniką; będą syntezatory inspirowane brzmieniem z lat 80., będą też brzmienia gitarowe, ale i odrobina współczesności. Wokalistka uprzedza, że warstwa liryczna jest najbardziej osobistą w jej karierze. W tekstach i w muzyce znajdziemy też dużo inspiracji Japonią (na co zresztą naprowadza już design okładki).

Premiera: 11 czerwca

Najciekawsze premiery muzyczne zapowiedziane na czerwiec 2021:

REKLAMA

Måneskin – Teatro D'ira. Volume 1 – 4 czerwca
Garbage – No Gods No Masters – 11 czerwca
Black Sabbath – Sabotage Super Deluxe Edition – 11 czerwca
Daria Zawiałow – Wojny i Noce – 11 czerwca
Marcin Maciejczak – Tamte dni – 11 czerwca
Maroon 5 – Jordi – 11 czerwca
Paula Roma – Cześć, tu PAULA ROMA (EP) – 11 czerwca
AFI – Bodies – 11 czerwca
Helloween – Helloween – 18 czerwca
Nick Cave, Warren Ellis – Carnage – 18 czerwca
Tede – Kasablanca Real (Limi'Tede'dition) – 18 czerwca
Dziwna Wiosna – Dziwna Wiosna – 18 czerwca
Michał Łapaj – Are You There – 18 czerwca
Michał Szczygieł – Tak jak chcę – 18 czerwca
Paula & Karol – Lifestrange – 18 czerwca
OBRASQi – Dopowiedzenia – 18 czerwca
Sarius – Antihipe 2 – 18 czerwca

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA