REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Z zimnej strefy" święci triumfy na Netfliksie, ale nie umywa się do tych seriali szpiegowskich

"Z zimnej strefy" pojawił się w top 10 Netfliksa. Ten miks science-fiction i serialu szpiegowskiego zapowiadał się całkiem obiecująco. Połączenie refleksji nad przyszłością rozwoju technologicznego z gęstym klimatem międzynarodowych spisków i wszechobecnej paranoi brzmi kusząco. Niestety w praktyce serial pozostawia wiele do życzenia. Dlatego polecamy seriale szpiegowskie podobne do "Z zimnej strefy". Ale lepsze.

04.02.2022
21:49
z zimnej strefy
REKLAMA

"Z zimnej strefy" to opowieść o byłej rosyjskiej agentce, która przetrwała niebezpieczne eksperymenty KGB i została X-menem i może zmieniać się w dowolną osobę, której wcześniej dotknie. Kiedy poznajemy ją w serialu, jest przeciętną mamą z przedmieść z dorastającą córką i małżeństwem, które powoli chyli się ku upadkowi. Przeszłość zostawiła już daleko za sobą, a przynajmniej tak jej się wydaje do dnia, w którym porywa ją CIA a agent CIA składa propozycję nie do odrzucenia - albo wraca do zawodu, choć tym razem po stronie tych "dobrych", albo ląduje na długie lata w więzieniu. Kobieta wybiera to pierwsze, a widz zostaje rzucony w wir kopniaków i absurdalnych zwrotów akcji. Obejrzeć niby można, ale są podobne do "Z zimnej strefy" seriale szpiegowskie do obejrzenia na VOD.

REKLAMA

Z zimnej strefy - podobne seriale szpiegowskie

"The Spy" zabiera widzów w początek lat 60. do Syrii, w której działa wybitny agent Mosadu Eli Cohen (Sacha Baron Cohen). Oparty na faktach miniserial pokazuje, jak Cohen, jako Kamel Amin Thaabet, infiltruje grupę wpływowych Syryjczyków i jak coraz mocnej odbija się to na jego psychice. Jego własne działania budzą w nim z jednej strony dumę, z drugiej wyrzuty sumienia. Aktorski popis znanego raczej z lżejszych form Saschy Baron Cohena i niezła okazja, żeby nieco lepiej poznać historię Bliskiego Wschodu.

"The Spy" obejrzysz na Netfliskie

Serial inspirowany kultowymi w wielu kręgach książkami Toma Clancy'ego. Jego bohater, tytułowy Jack Ryan, jest członkiem komórki antyterrorystycznej, która ma za zadanie badanie źródeł finansowania arabskich bojowników. Gdy wpada na trop Suleimana, nikt z początku mu nie wierzy, że tajemniczy mężczyzna chce zostać drugim Osamą Bin Ladenem. Ryan zostaje wysłany w teren i musi zapobiec potencjalnemu zamachowi. Serial dobrze przyjęli nie tylko fani twórczości Clancy'ego i miłośnicy grającego w głównej roli Johna Krasinskiego, był też chwalony za wartką akcję i nieobrażanie inteligencji widzów.

Serial "Jack Ryan" obejrzysz na Amazonie.

Obsesja Eve

Eve (Sandra Oh) jest znudzoną agentką MI5, która większość swojej pracy spędza przed biurkiem. Marzy jej się praca w terenie, aż w końcu okazja się pojawia. Na biurko Eve trafia sprawa zabójstwa pilota, a wraz z nią okazja, żeby się wykazać. Tak zaczyna się gra w kotka i myszkę między nią a Villanelle, inteligentną psychopatyczną zabójczynią, która od lat była nieuchwytna.

"Obsesja Eve" jest do znalezienia w bibliotece HBO GO.

Coś na złapanie oddechu i spojrzenie na produkcje o agentach akronimowych agencji z dystansu. Archer to parodia serial szpiegowski w doskonale zrealizowanej formie animacji dla dorosłych. Główny jej bohater, tytułowy Archer jest szpiegiem doskonałym - świetnie wyszkolony, inteligentny i zaradny. Jest też aroganckim dupkiem, który jednak każdą misję doprowadzi do szczęśliwego końca. Dużo ty ostrego, miejscami wręcz wulgarnego humoru i zapierającej dech w piersiach akcji.

"Archer" jest do obejrzenia na Netfliksie.

Ekranizacja powieści mistrza szpiegowskich intryg, Johna le Carré. Tytułowy nocny recepcjonista (w tej roli Tom Hiddleston) to były brytyjski żołnierz, który zostaje zwerbowany przez agentkę wywiadu do wykonania trudnej misji. Jego zadanie to przeniknąć do organizacji kierowanej przez handlarza bronią (Hugh Laurie). Miniserial został obsypany nagrodami na festiwalach.

"Nocny recepcjonista" do złapania na Amazon Prime Video.

REKLAMA

Dwójka szpiegów KGB udaje w Stanach Zjednoczonych typowe amerykańskie małżeństwo z przedmieść. Elizabeth i Philip Jennings pozornie wiodą zwykłe życie, ale w rzeczywistości oszukują, uwodzą i imają się wszelkich sposobów, żeby zdobyć informacje dla swojego wywiadu. W tle świetnie nakreślona Zimna wojna i paranoja jej towarzysząca, a także problemy rodzinne - w końcu córka szpiegów nie wie, kim tak naprawdę są jej rodzice.

"Zawód: Amerykanin: dostępny jest w Canal+ online.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA