REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Podsumowanie New York Comic-Con 2014

Dwa dni temu zakończył się New York Comic-Con 2014, jak się okazało, największy tego typu festiwal w USA. Zważywszy na czas organizacji NYCC 2014, wiele informacji wypłynęło jeszcze przed festiwalem (dotyczące seriali już emitowanych). Mimo wszystko jednak, nerdy z całego świata dowiedziały się kilku nowych rzeczy o ulubionych komiksach, filmach i serialach, co postarałem się w paru zdaniach podsumować.

14.10.2014
20:29
Podsumowanie New York Comic-Con 2014
REKLAMA

"Agents of S.H.I.E.L.D." i "Agent Carter"

REKLAMA

Ci którzy zaczęli oglądać drugi sezon "Agents of S.H.I.E.L.D." wiedzą już, że serial tym razem od początku daje widzom mocnego kopa w cztery litery. NYCC 2014 był zatem interesującym wydarzeniem tylko dla tych, którzy przybyli fizycznie na festiwal i mieli możliwość zobaczenia na żywo agentów TARCZY. Na temat "Agents of S.H.I.E.L.D." nie dowiedzieliśmy się w zasadzie niczego, czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli, może oprócz tego, że powstanie komiks na podstawie serialu jest bardzo możliwe.

agent carter new york comic-con

Znacznie ciekawiej za to wyglądała sprawa z nadchodzącym serialem "Agent Carter", na panelu został przedstawiony przedpremierowy materiał. Jak doskonale wiemy, Hayley Atwell ("Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie") powróci jako tytułową agentka Carter wraz z Dominiciem Cooperem, jako Howardem Starkiem, ojcem Tony'ego. W serialu zobaczymy też oczywiście Jarvisa (lokaja Starka) granego przez Jamesa D'Arcy. Jak się okazuje ta trójka bohaterów tworzy naprawdę zgraną paczkę, a osadzenie Atwell w roli Carter i Coopera w roli Starka zdaje się być najlepszą decyzją. Między postaciami czuć chemię (obydwoje są zarozumiali i pewni siebie) a tempo z jakim dzieją się rzeczy przypomina to z drugiej połowy drugiego sezonu "Agents of S.H.I.E.L.D.". Premiera "Agent Carter" będzie mieć miejsce na początku 2015 roku.

Ant-Man i Hawkeye

hawkeye marvel now 2014

Mimo, że seria komiksów z Hawkeyem (Marvel Now!) autorstwa Matta Fractiona i Davida Aja zbliża się ku końcowi, to przygody Clinta Bartona nie skończą się tak szybko. Jak ujawnił Marvel na New York Comic-Con 2014, niedługo Hawkeyem zajmą się Jeff Lemire ("Green Arrow") i Ramon Perez ("Amazing Spider-Man: Learning to Crawl") odpowiedzialny za część wizualną. Nowa seria będzie kontynuować partnerski wątek Bartona z Kate Bishop, start 15 marca 2015 roku, po wydaniu mini serii "Hawkeye vs. Deadpool".

ant-man new york comic-con

NYCC 2014 przyniósł także informacje dotyczące solowej serii przygód komiksowego Ant-Mana, co nie było wielkim zaskoczeniem zważywszy, że ma pojawić się w kinach film ze Scottem Langiem (Ant-Man). Nowa seria będzie skupiać się na Langu, który chce poprawić swoją nadszarpniętą reputację superbohatera. Będzie mieć zresztą ku temu szansę, ponieważ na jego drodze pojawi się Superior Iron Man. Ant-Man w odświeżonym wydaniu będzie mieć premierę w styczniu 2015 roku, odpowiedzialni za niego będą Nick Spencer (fabuła) i Ramon Rosanas (grafika).

Daredevil

daredevil charlie cox

NYCC 2014 przyniósł naprawdę sporo informacji dotyczących nadchodzącego serialu od Netflixa. Gdzie indziej zresztą Daredevil czułby się równie dobrze? O serialu pozwoliłem sobie napisać wcześniej, zapraszam zatem do zapoznania się z tym tekstem.

Dredd

dredd the dark judges new york comic-con

New York Comic-Con 2014 nie ujawnił informacji dotyczących kolejnej części Dredda, ale Adi Shankar – producent odpowiedzialny za reboot – obiecał, że fani Sędziego nie będą pokrzywdzeni. Shankar będzie pracować nad mini-serialem osadzonym w uniwersum Dredda, ale skupiającym się na The Dark Judges. Produkcja ta pojawi się w Sieci i – w przeciwieństwie do filmu z 2012 roku – ma szansę na sukces.

the dark judges dredd

Pierwotny plan zakładał, że druga część Dredda obnaży hipokryzję całego systemu osądzania (trochę jak film ze Stallonem), natomiast trzeci film miał właśnie opierać się o komiks z Dark Judges (seria „Necropolis”), czyli nieumarłych sędziów, przypominającym czterech jeźdźców apokalipsy. Cóż, wiadomo, że sequela nie będzie (czemu winne są wyniki box office), za to The Dark Judges będą dostępni za darmo w internecie i to jeszcze w tym miesiącu.

Fantastyczna Czwórka skasowana

fantastyczna czwórka new york comic-con 2014

No i stało się, Marvel rozprawił się ostatecznie z Fantastyczną Czwórką, koniec nastąpi na wiosnę 2015 roku. Trochę przykro, że w ten sposób kończy się wzajemne podgryzanie Marvela z Foxem, w końcu Fantastyczna Czwórka jest pierwszą superdrużyną z komiksów Marvela. Ostatnia historia z tymi superbohaterami będzie nazywać się "The End Fourever". Fanom pozostaje zatem tylko czekać, aż Marvelowi znudzi się brak FF i postanowi w huczny sposób ogłosić ich powrót.

"Powers"

powers serial

Na New York Comic-Con 2014 swój debiut zaliczył nadchodzący serial "Powers" od Sony. Zgromadzeni na panelu widzowie mogli zobaczyć przedpremierowy materiał i przy okazji zwiastun serialu będącego adaptacją komiksu Michaela Bendisa i Michael Avon Oeminga. Fabuła "Powers" będzie skupiać się na detektywach z wydziału zabójstw, Christianie Walkerze (Sharlto Copley) i Deenie Pilgrim (Susan Heyward), którzy muszą rozwiązywać sprawy o nadnaturalnym podłożu, czyli ludźmi z supermocami. Zwiastun pokazuje, że Walker będzie musiał zmierzyć się także z własnymi demonami, które towarzyszą mu odkąd utracił swoją moc.

Star Wars Rebels

Fani "Star Wars" przybyli na NYCC 2014 mieli okazję zobaczyć ekskluzywny klip "Star Wars Rebels". Chociaż serial zbiera różne recenzje, to twórców chwalić można za odważne podejście do tematu, czyli próbę wypełnienia luki między starą, nową i nadchodzącą trylogią "Star Wars". Wiadomo już, że "Star Wars Rebels" doczeka się drugiego sezonu, więc scenarzyści będą mieć spore pole do popisu opisując historię przed utworzeniem się Sojuszu Rebeliantów.

"Underworld"

underworld

O "Underworld" Kuba już się zdążył rozpisać, więc odsyłam wszystkich zainteresowanych do jego tekstu.

Wonder Woman '77 i Mortal Kombat X od DC

mortal kombat x
REKLAMA

DC szykuje nowe komiksy, "Wonder Woman '77" skupiający się na postaci Wonder Woman, którą odgrywała Lynda Carter w serialu z lat 70-tych oraz "Mortal Kombat X"z fabułą, która będzie dziać się 25 lat po wydarzeniach z gry wypuszczonej w 2011 roku. Start serii w styczniu 2015 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA