REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

„Pół Wieku Poezji Później” już w serwisie YouTube. Zobacz fanowski film w świecie „Wiedźmina”

Chyba można już bez większych wątpliwości powiedzieć, że jesteśmy w środku... wiedźminomanii. Przesadzam? Za kilka tygodni „The Witcher” od Netfliksa, a na YouTubie właśnie wylądowała fanowska produkcja „Pół Wieku Poezji Później”.

07.12.2019
18:00
Pół Wieku Poezji Później - Wiedźmin fanfilm
REKLAMA
REKLAMA

„Pół Wieku Poezji Później” to opowieść, która zabierze nas do świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Akcja filmu dzieje się kilkadziesiąt lat po pogromie w Rivii, który – jak zapewne pamiętają fani – był jedną z ostatnich scen istotnych dla bohaterów pierwszoplanowych.

Film opowiada o wiedźminie Lambercie, który wplątuję się w intrygę związaną z pewnym woluminem – Księgą Alzura.

W znanego z książek i gier wiedźmina wcielił się Mariusz Drążek, a na ekranie pojawią się też Triss Merigold (Magdalena Różańska) oraz poeta Jaskier. Tego ostatniego sportretował Zbigniew Zamachowski, który odegrał jedną z niewielu wartych zapamiętania ról w filmowym i serialowym „Wiedźminie” z 2001 roku. W „Pół Wieku Poezji Później” jednym z bohaterów będzie Julian, syn barda, grany przez Marcina Bubółkę.

Premiera „Pół Wieku Poezji Później” już dzisiaj w serwisie YouTube. Film obejrzysz TUTAJ.

REKLAMA

Premiera „Pół Wieku Poezji Później” zbiega się z premierą serialu „The Witcher” od Netfliksa. I chociaż obie produkcje dzieli miesiąc, to trudno nie odnieść wrażenia, że to nie przypadek. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, bo chociaż zima zapewne będzie należała do serialu od czerwonego giganta VOD, to powinniśmy się cieszyć, że być może dzięki temu tak skromna, ale też pełna pasji produkcja, trafi do szerszego grona odbiorców. I kto wie, może umili oczekiwanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA