REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Będzie reboot. Vin Diesel wskrzesi Policjantów z Miami

Stacja NBC połączyła siły z Vinem Dieslem, aby przywrócić do życia kultową markę z lat 80.

03.08.2017
9:49
Będzie reboot. Vin Diesel wskrzesi Policjantów z Miami
REKLAMA
REKLAMA

Miami Vice był wyjątkowo popularnym serialem kryminalnym. Opowiada on o policjantach, którzy bohatersko stawiali opór handlarzom narkotyków i innym przestępcom. Seria zdobyła ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych i była chętnie oglądana w innych krajach.

Pewnie dlatego stacja NBC postanowiła przywrócić Policjantów z Miami do życia.

Serią, jako producent wykonawczy, zajmuje się już Vin Diesel. Towarzyszył mu będzie Chris Morgan, z którym pracował przy okazji Szybkich i Wściekłych. Hollywood Reporter podaje, że to Diesel osobiście zabiegał o przywrócenie serialu i porozumiał się w tej sprawie z samą prezes stacji NBC Entertaiment, Jennifer Salke. Mówi się, że za scenariusz ma odpowiadać Peter Macmanus, który pracował m. in. nad The Mist.

Miami Vice było znane w Polsce pod nazwą Policjanci z Miami. Serial emitowano w latach 1984-89 w USA. Przedstawiał on luksusowy świat pełen drogich samochodów i groźnych przestępców. Na całym świecie doceniano sposób nakręcenia obrazu, gościnne występy gwiazd ( między innymi Bruce Willis, Julia Roberts ) i muzykę. Ta ostatnia zdobyła wyjątkową popularność. Czołówka Janna Hammera otrzymała dwie statuetki Grammy, a ścieżka dźwiękowa serialu królowała przez kilkanaście tygodni na listach przebojów.

REKLAMA

W Polsce Policjanci z Miami pojawili się dopiero po przełomie politycznym w 1989 i bardzo szybko zaskarbili sobie sympatię widzów. Była to jedna z pierwszych amerykańskich serialowych produkcji, która wylądowała nad Wisłą i niosła charakterystyczną poetykę lat 80. Prezentowała zupełnie odmienny świat, a rozmach i tematyka musiały wyglądać wyjątkowo świeżo.

Reboot Policjantów z Miami planowany jest na sezon 2018-2019.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA