REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale

„Polityka” Patryka Vegi jako serial. Głośny film polskiego reżysera zobaczymy w nowej wersji już w grudniu w Canal+

„Polityka”, głośny film w reżyserii Patryka Vegi, doczeka się nowej wersji. Na podstawie kinowej produkcji powstanie serial o tym samym tytule, który już w grudniu zobaczymy w telewizji Canal+. 

14.11.2019
14:11
serial polityka premiera w canal plus
REKLAMA
REKLAMA

Patryk Vega słynie z tego, że po pierwsze podejmuje w swoich produkcjach kontrowersyjne tematy, takie jak praca policji, działanie mafii, nieczyste zagrania służby zdrowia, przemysłu farmaceutycznego czy w końcu polskich polityków. Po drugie, większość jego filmów po premierze staje się serialami, które rozszerzają nieco wątki znane z produkcji kinowych i historie ich bohaterów. Tak było m.in. z „Pitbullem”, który okazał się akurat strzałem w dziesiątkę, ale także z „Służbami specjalnymi” czy „Botoksem”.

Teraz przyszedł czas na serial „Polityka”.

Nowa produkcja będzie de facto miniserialem, składającym się z czterech odcinków. Każdy z odcinków będzie trwał 45 minut. Dwa pierwsze pojawią się w sobotę, 21 grudnia tego roku, od 21:00 (2. odc. o godz. 21:45), a dwa kolejne w niedzielę, 22 grudnia, również od 21:00.

Przypomnijmy, że „Polityka” Patryka Vegi zapowiadana była jako film, który zmieni oblicze polskiej polityki. Reżyser przygląda się w nim działaczom różnych partii od kuchni, obnażając ich motywacje, układy, manipulacje. Po premierze pojawiło się jednak wiele głosów, że produkcja, która miała demaskować działanie polityków, wzorowanych oczywiście na prawdziwych i znanych osobach z tego światka, jest niczym więcej niż tylko zrelacjonowaniem najbardziej absurdalnych sytuacji politycznych dobrze znanych już z mediów.

Rozczarowanie było o tyle duże, że jeszcze przed samą premierą „Polityka” była źródłem wielu kontrowersji na lini twórcy-władza.

REKLAMA

W obsadzie serialu pojawią się polskie gwiazdy znane z kinowej „Polityki”, w tym m.in. Andrzej Grabowski, Antoni Królikowski, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr, Ewa Kasprzyk, Janusz Chabior, Zbigniew Zamachowski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA