REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Po "W lesie dziś nie zaśnie nikt" chcesz więcej? Zobacz te polskie horrory

W tym roku w listopadzie oglądamy polskie horrory. Pierwsze "W lesie dziś nie zaśnie nikt" było niezłe, a druga część jest jeszcze lepsza. Jeśli film tylko zaostrzył wasz apetyt na rodzime filmy grozy, mamy kilka propozycji, które pozwolą zaspokoić ten głód.

28.10.2021
8:24
Polskie horrory. W lesie dziś nie zaśnie nikt i inne dostępne w VOD
REKLAMA

Kiedy "W lesie dziś nie zaśnie nikt" wyszło, od razu zdominowało topkę Netfliksa. Jeśli po seansie jesteście spragnieni większych dawek polskiej grozy, śpieszymy z pomocą. Przygotowaliśmy listę 5 rodzimych horrorów dostępnych na platformach VOD.

Horror nie jest w polskim kinie najbardziej poważanym gatunkiem. Nie znaczy to jednak, że brakuje nam przykładów rodzimej grozy. Na platformach VOD znajdziecie nieco opowieści z dreszczykiem zrealizowanych w kraju nad Wisłą.

REKLAMA

Polskie horrory na VOD

Medium

Nie spodziewajcie się hektolitrów krwi ani rzygającego na księdza dziecka. Jacek Koprowicz buduje i zagęszcza atmosferę sugestiami i niedomówieniami. Klimatem przeciągnie was po podłodze jak duch jednego z bohaterów. To opowieść o serii niewyjaśnionych zdarzeń, do których dochodzi w Sopocie. Sprawę niebezpiecznych wypadków ma za zadanie rozwiązać para policjantów.

Film dostępny jest w serwisach Chili i Netflix oraz został w całości udostępniony przez Studio Filmowe TOR na YouTube.

Wilczyca i Powrót Wilczycy

„Wilczycę” w 1983 roku obejrzało w kinach około 2 mln widzów. Kontynuacja hitu, która weszła na ekrany w 1990 roku, nie była już tak wielkim komercyjnym sukcesem, jednakże, podobnie jak jej poprzedniczka, jest warta uwagi. Pierwsza część rozgrywa się w XIX wieku. Jest to ubrana w szaty romantycznej grozy opowieść o kobiecie, która po odrzuceniu przez męża postanawia się zemścić i zaczyna parać się magią. W „Powrocie wilczycy” obserwujemy losy pary, która niedługo ma się pobrać w pałacu, gdzie kiedyś straszyła wilczyca.

Filmy znajdziecie w serwisie VOD.

Wilkołak

Nie, nie będzie tu fantastycznych istot. Nie zabraknie za to napięcia i dusznej atmosfery, która zaciśnie się wam na gardle niczym zęby wilczurów. Wyszkolone przez nazistów psy są wyczulone na więźniów obozów koncentracyjnych. Dlatego nie dają chwili wytchnienia grupie dzieci, które chowają się w domu położonym w środku lasu.

Film dostępny w serwisie TVP VOD.

Demon

Nieodżałowany Marcin Wrona zdążył zrobić w swoim życiu zaledwie trzy filmy, ale już na stałe zapisał się na kartach polskiej kinematografii. W „Demonie” zabiera nas na pewne wesele. Podczas suto zakrapianej imprezy duch zmarłej Hany wchodzi w Pana Młodego, a ten przedstawia historię znalezionego niedawno szkieletu w języku jidysz.

Córki Dancingu

REKLAMA

W swoim pełnometrażowym debiucie Agnieszka Smoczyńska czerpie z wielu różnych gatunków. Znajdziemy tu elementy musicalu, romansu czy właśnie horroru. To jeden z najbardziej bezczelnych i seksownych polskich filmów XXI wieku. Dajcie się uwieść Srebrnej i Złotej, towarzysząc im w przygodach na lądzie, po tym jak wychodzą z Wisły i rozpoczną karierę w PRL-owskim klubie nocnym.

Film dostępny w serwisach TVP VOD, VOD, Chili, Netflix i Player.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA