REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” najpopularniejszą produkcją w tym tygodniu na Netfliksie. Co jeszcze oglądali Polacy?

Przyspieszona premiera VOD „W lesie dziś nie zaśnie nikt” została wymuszona kryzysem epidemiologicznym. Producenci polskiego horroru mogą na pocieszenie powiedzieć sobie tylko, że ich film okazał się prawdziwym hitem na Netflix Polska. Jakie jeszcze produkcje były najczęściej oglądane w ostatnim tygodniu?

28.03.2020
10:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Netflix przez kilka lat swojego istnienia bardzo niechętnie dzielił się informacjami na temat oglądalności swoich oryginalnych produkcji. Poza nielicznymi wyjątkami wciąż nie mamy dokładnych danych na ten temat, ale od kilkudziesięciu dni możemy przynajmniej sprawdzić, jakie filmy, seriale i programy były najchętniej oglądane w minionych 24 godzinach. Zeszłotygodniowy ranking popularności znajdziecie TUTAJ.

Netflix TOP 10 – co polscy widzowie oglądali w przez ostatni tydzień?

10. Pandemia (spadek o cztery pozycje)

netflix top 10 class="wp-image-390283"

Obecność „Pandemii” na 10. miejscu pokazuje, że temat koronawirusa wciąż jest bardzo gorący wśród Polaków. Dokumentalny serial przedstawia to, w jaki sposób pandemia rozwija się tak błyskawicznie i jakie szanse ma współczesna cywilizacja, aby poradzić z kryzysem epidemiologicznym. Produkcja liczy sześć odcinków.

Wynik: 8 punktów

9. Jurassic World: Upadłe królestwo (nowość)

Netflix od czasu do czasu dołącza do swojej biblioteki największe kinowe blockbustery. Polacy przez kilka dni masowo oglądali „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Najnowsza część serii o parku dinozaurów nie stoi na wyjątkowo wysokim poziomie (o czym dowiecie się szerzej z naszej recenzji), ale nie przeszkodziło to jej w popularności. Zresztą podobnie jak wtedy, gdy trafiła do kin.

Wynik: 18 punktów

8. Ultras (nowość)

„Ultras” to pełnometrażowa produkcja pokazująca funkcjonowanie neapolitańskich pseudokibiców i ich rywalizacji z wrogimi grupami ultrasów oraz zaangażowaniu w działalność przestępczą. Apacze bardziej niż na wynikach swojej drużyny są skoncentrowani na wzajemnych wojenkach i coraz bardziej nieodpowiedzialnych akcjach wymierzonych w prawdziwych i wyimaginowanych wrogów. Historia przedstawiona z punktu widzenia starego pseudokibica pragnącego zmian w swoim życiu, ale niezdolnego do ich realizacji. Więcej o produkcji przeczytacie TUTAJ.

Wynik: 25 punktów

7. Freud (nowość)

„Freud” przedstawia szaloną, popkulturową wersję życia ojca psychoanalizy i jednego z najbardziej kontrowersyjnych naukowców XX wieku. Fabuła produkcji koncentruje się na losach młodego Freuda, który przez spotkanie z tajemniczym medium wplątuje się w krwawą sprawę kryminalną. Austriacki serial jest pełen odniesień do teorii słynnego lekarza, ale nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. To bardziej czysto rozrywkowe połączenie horroru, thrillera i historycznego dramatu.

  • Czytaj także: Pełną ocenę najnowszego europejskiego serialu oryginalne Netfliksa znajdziecie w recenzji na Rozrywka.Blog.

Wynik: 28 punktów

6. Dom z papieru (awans o jedną pozycję)

„Dom z papieru” to jedna z kilku produkcji, które od poprzedniego zestawienia utrzymały się na szczycie. Hiszpański serial cieszy się nieprzerwaną popularnością od kilku lat, a w następnym tygodniu będzie z pewnością oglądany jeszcze chętniej. Powód jest prosty – już wkrótce do serwisu Netflix dołączy nowa transza odcinków opisujących dalszą część przygód Profesora i jego grupy towarzyszy w zbrodni. Premiera 4. części już 3 kwietnia.

Wynik: 28 punktów

5. Platforma (nowość)

W pierwszej szóstce najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa znalazły się cztery dzieła z Hiszpanii i dwa z Polski, co najlepiej pokazuje gust rodzimych użytkowników Netfliksa. Na 5. miejscu wylądował dystopijny thriller pt. „Platforma”. Produkcja opowiada o mieszkańcach bezlitosnego więzienia zwanego Dziurą. Co miesiąc każda para zamienia się poziomem, na którym mieszka. Ma to znaczenie o tyle, że do każdego z nich trafia tylko jedna platforma z jedzeniem podróżująca od góry aż na samo dno. Czy głównemu bohaterowi uda się przerwać to szaleństwo?

Wynik: 30 punktów

4. Szkoła dla elity (spadek o trzy pozycje)

Zeszłotygodniowy triumfator w ostatnich dniach również był niezwykle popularny, ale nie miał szans na zwycięstwo. Natomiast nie zmienia to faktu, że życie uczniów szkoły Las Encinas, ich wzajemne związki, zdrady i intrygi pociągają Polaków. Na jak długo? O tym przekonamy się przy okazji kolejnego zestawienia.

Wynik: 37 punktów

3. Proceder (awans o siedem pozycji)

Filmowa biografia Tomasza Chady od dnia swojej premiery na platformie Netflix przyciąga olbrzymią liczbę widzów. Produkcja w ciągu ostatniego tygodnia codziennie znajdowała się na czołowych miejscach rankingu TOP 10. Czy ten trend uda się podtrzymać w kolejnych dniach? Trudno ocenić, ale popularność filmowych produkcji o polskim rapie nie powinna nikogo dziwić. Tym bardziej, że w tym konkretnym przypadku mowa też o niezwykłej biografii jednego z najbardziej kontrowersyjnych muzyków pierwszej dekady XXI wieku. Więcej o filmie przeczytacie TUTAJ.

Wynik: 45 punktów

2. Toy Boy (awans o dwie pozycje)

netflix top 10 class="wp-image-390286"

„Toy Boy” nie zajął 1. miejsca w rankingu z minionego tygodnia, ale może się za to pochwalić tytułem najchętniej oglądanego serialu Netfliksa w marcu. Przynajmniej na ten moment. Żadne inne dzieło w ostatnich dwóch tygodniach tak często nie znajdowało się bowiem na liście TOP 10. Czemu zawdzięcza to hiszpański serial o byłym męskim striptizerze, który próbuje odzyskać dobre imię po pobycie w zakładzie karnym? Przede wszystkim mocnej historii i udanym kreacjom aktorskim, za które produkcja zbiera naprawdę mocne oceny na całym świecie.

Wynik: 61 punktów

REKLAMA

Horrory to zdecydowanie nie jest gatunek filmowy, za który polscy reżyserzy braliby się często i z ochotą. Po części dlatego premiera slashera „W lesie dziś nie zaśnie nikt” odbiła się wśród widzów tak szerokim echem. A brak kinowej premiery spowodowany kryzysem epidemiologicznym i czasowym zamknięciem wszystkich kin w kraju, tylko wzmocnił szanse produkcji na sukces wśród użytkowników Netfliksa. I jest to triumf jak najbardziej zasłużony, o czym więcej dowiecie się, przeczytawszy naszą recenzję.

Wynik: 67 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA