REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify wie, czego chcą słuchać Polacy. Pojawiły się nowe playlisty specjalnie dla nas

Pracownicy serwisu Spotify, którzy zajmują się polecaniem muzyki, dostrzegli na mapie świata nasz kraj. W serwisie pojawiły się właśnie zupełnie nowe polskie playlisty.

24.10.2017
12:59
spotify polskie playlisty
REKLAMA
REKLAMA

Przepastny katalog muzyczny to podstawa istnienia Spotify, ale twórcy serwisu zachęcają internautów do wybierania ich streamingu na kilka innych sposobów. Jednym z nich są specjalnie listy utworów. Pomagają w odkrywaniu nowych piosenek i przypominają te, które użytkownicy znają i lubią.

Playlisty w Spotify mają różny charakter. Niektóre są generowane automatycznie na podstawie historii odtwarzań użytkownika (jak np. Discover Weekly czy Kapsuła czasu) dzięki zaawansowanym algorytom. Inne przygotowują specjaliści z myślą o użytkownikach globalnych i lokalnych.

spotify polskie playlisty class="wp-image-104365"

Do obecnych już w Spotify zbiorów muzyki dołączyły nowe polskie playlisty.

Spotify zatrudnia już sto osób, których jedynym zadaniem jest przeczesywanie biblioteki Spotify w poszukiwaniu perełek. Efektem ich pracy jest 4,5 tys. playlist. Część z nich dostępna jest dla użytkowników z całego świata, a część przygotowywano z myślą o użytkowniku lokalnym.

Pracownicy serwisu mają na uwadze 20 rynków, do których właśnie dołączyła Polska. Z myślą o naszym kraju specjaliści przygotowali 40 różnych składanek. Wiele z nich zawiera wyłącznie utwory polskich zespołów, ale w części można znaleźć utwory zagranicznych kapel.

Spotify dostrzegło miłość Polaków do hip-hopu.

Muzyka z tego gatunku cieszy się w naszym kraju sporą popularnością, więc wiele udostępnionych właśnie w Polsce zestawów muzycznych należy do tego gatunku. Jako przykład Spotify podaje playlistę Generacja Hip Hop, na której można znaleźć kawałki takich wykonawców jak Quebonafide, Taco Hemingway czy O.S.T.R.

REKLAMA

Polskie playlisty w Spotify oferują też coś miłośnikom cięższego brzmienia, a serwis wspomina fanów takich kapel jak Hey, Organek i Coma. Dodatkowe składanki otrzymają fani muzyki alternatywnej i tanecznej, a to nie koniec nowości. Użytkownicy Spotify będą mogli być na bieżąco dzięki zestawieniu Top Hits Polska i co piątek poznawać nową muzykę w ramach New Music Friday Polska.

Spotify przygotowało też polskie playlisty, które nie są budowane na bazie konkretnego gatunku. W serwisie pojawiły się tematyczne składanki takie jak Uśmiechnij się!, Jesienny Chill oraz Muzyka do pracy. Wszystkie nowe listy utworów można znaleźć w zakładce Przeglądaj w sekcji Gatunki i nastroje obok playlist globalnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA