REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Nie tylko zagraniczne seriale. Sprawdź najciekawsze polskie produkcje w serwisie Netflix

Bogata biblioteka największej plaformy streamingowej kryje przed nami nie tylko tytuły serialowe, o których nigdy nie słyszeliśmy. W ofercie giganta znajdziemy także rodzime filmy czy seriale. Sprawdźcie najciekawsze polskie produkcje w serwisie Netflix.

29.07.2018
11:00
netflix hbo
REKLAMA
REKLAMA

Odnalezienie w bibliotece platformy Netflix polskich tytułów nie jest takie łatwe. Serwis oferuje całkiem bogaty zbiór polskich filmów, głównie dramatów, ale znajdzie się tam też kilka obrazów obyczajowych, komedie czy serie dokumentalne.

Oprócz temu serwis zgromadził całkiem spory zbiór rodzimych stand upów, między innymi w wykonaniu Tomasza Jachimka czy Rafała Banasia. Jeśli chodzi o polską kolekcję serialową, najmocniejsze pozycje to te, na które nadal czekamy, czyli Wiedźmin i 1983.

Netflix - najciekawsze polskie produkcje:

Film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, poruszający trudny temat losów Mazurów zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Tytułowa Róża, grana przez Agatę Kuleszę, mieszka na pograniczu polsko-pruskim, gdzie po wielu traumatycznych przeżyciach próbuje odbudować swoje życie na nowo. W filmie Kuleszy partneruje między innymi Marcin Dorociński, grający polskiego żołnierza AK.

Film w reżyserii Katarzyny Rosłaniec po premierze w 2009 roku spotkał się z bardzo różnym odbiorem. Dla jednych obraz był mocno wyolbrzymiony i niesmaczny, inni zaś z uznaniem stwierdzali, że oto nareszcie ktoś podjął temat nieletnich prostytuujących się dziewcząt. Co najważniejsze - tytuł wywołał dyskusję i niewielu pozostawił obojętnymi na przedstawiony w nim problem.

Dramat w reżyserii Anny i Wilhelma Sasnal opowiada o rozpadającym się domu i rozpadających się razem z nim nadziejach. Paweł mieszka ze schorowaną matką. Jego zajęciem jest zbieranie złomu. Mężczyzna chce zamieszkać w domu ze swoją narzeczoną. W tym celu planuje pozbyć się matki i oddać ją do domu starców. Pewnego dnia główny bohater znika.

Portrety wojenne to fabularyzowany serial dokumentalny, będący dziełem młodych reżyserów Tomasza Matuszczaka, Rafała Skalskiego i Cezarego Ibera. Seria opowiada o losach polskich bohaterów II wojny światowej: Jana Zumbacha, Bronisława Hellwiga, Zdzisława Pacaka - Kuźmirskiego, Józefa Becka oraz Jana Gruzińskiego.

Słynna seria prowadzona przez Bogusława Wołoszańskiego była pierwszą polską produkcją w odcinkach, która trafiła na Netfliksa. W serwisie znajdziemy jeden sezon, w skład którego wchodzi 10 odcinków. Wśród nich opowieść o polskich kryptologach, którzy brali udział w złamaniu słynnego szyfru Enigmy.

Ultraviolet

Serial co prawda nie trafił jeszcze do biblioteki Netfliksa, aczkolwiek już jakiś czas temu pojawiła się informacja o zakupie tytułu. Ultraviolet to produkcja AXN, emitowana przez stację pod koniec 2017 roku. Opowiada o grupie detektywów-amatorów, którzy próbują wyręczyć policję w rozwiązywaniu szczególnych spraw kryminalnych.

Polskie produkcje na Netfliksie - co więcej?

Filmy:

Big Love (2011)
Galerianki / Mall Girls (2009)
Ile waży koń trojański? How much the trojan horse weight? (2008)
Jeszcze raz / One more time (2008)
Job, czyli ostatnia szara komórka / The last grey cell (2006)
Kamienie na szaniec / Stones for the rampart (2014)
Kołysanka / The lullaby (2010)
Parasite / Huba (2014)
Pokłosie / Aftermath (2012)
Polskie fabryki: Nestle Gerber / Megafactories: Nestle Gerber (2013)
Polskie fabryki: Tauron / Megafactories: Energy (2013)
Róża / Rose (2011)
Różyczka / Little Rose (2009)
Zakochani / In Love (2000)
Z daleka widok jest piękny / It looks pretty from a distance (2011)

Seriale:

Coś tu się kroi / Something is Going On Here (2014) 1 sezon
Cztery poziomo / Four across (2007) 1 sezon
Nocny konwój / Night Truckers (2014) 1 sezon
Portrety wojenne / Wartime Portraits (2014) 1 sezon
Projektanci na start / Designers Get Ready (2013) 1 sezon
Przemek Saleta: najcięższe zadania / Poland’s Toughest Jobs with Przemek Saleta (2014) 2 sezony
Sensacje XX wieku / Sensations of the 20th Century (2015) 1 sezon
Tabu Poland (2014) 1 sezon

REKLAMA

Stand upy:

Katarzyna Piaseczka, Rafał Pacześ - Seriously Funny (2016)
Mariusz Kałamaga, Karol Kopiec, Wiolka Walaszczyk - Hilarious Trio (2016)
The Best of Rafał Rutkowski Olka Szczęśniak (2016)
Tomasz Jachimek, Jacek Stramik - Laugh at Live (2016)
Karol Modzelewski, Łukasz “Lotek” Lodkowski - No Offense (20160
Rafał Banaś, Michał Leja - Laugh out Loud (2016)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA