REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowe polskie seriale, na które jeszcze czekamy w tym roku

Rok 2018 jest przełomowym czasem dla polskich seriali. Nasz rodzimy rynek nabrał wiatru w żagle. W najbliższym czasie czeka nas kilka produkcji, które sporo mogą namieszać i zawiesić poprzeczkę bardzo wysoko.

29.08.2018
20:09
Nielegalni serial CANAL+
REKLAMA
REKLAMA

Ten rok jest bardzo dobry dla polskich widzów, którzy łakną rodzimych produkcji. Za nami już premiera serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku, a także dwóch pierwszych odcinków Rojsta od Showmaksa. Te dwa tytuły, o Kruku już możemy mówić z całą pewnością, bo widzieliśmy wszystkie epizody, to - jak na razie - najmocniejsze punkty w polskiej tegorocznej ramówce serialowej. Ale to nie koniec propozycji, które przygotowali dla nas nasi twórcy. Tegoroczna jesień będzie wyjątkowa. Przed nami co najmniej osiem premier, które zasługują na uwagę.

Polskie seriale 2018 - na co czekamy?

Pułapka

Nowy serial TVN-u, oby był lepszy niż większość ich dotychczasowych produkcji. Nadzieję na to daje rola Agaty Kuleszy. Aktorka wcieli się w Olgę Sawicką, autorkę powieści kryminalnych. Kobieta, szukając inspiracji, trafia na intrygującą sprawę, w którą zamieszana jest nastoletnia dziewczyna. To będzie początek serii niebezpiecznych wydarzeń, które zakończyć mogą się śmiercią. Sawicka zostanie wplątana z intrygę, która swoje korzenie ma w sprawie z przeszłości. Pułapka trafi na antenę stacji już 9 września o 21:30. Serial liczyć będzie sześć odcinków.

Znaki

Znaki to nowa produkcja AXN, która zadebiutuje już 10 października o 22:00 na antenie stacji. Produkcja kręcona była w Górach Sowich. Ten polski serial łączy w sobie thriller z kryminałem. Fabuła skupi się na sprawie śmierci młodej dziewczyny. W małym miasteczku dochodzi do morderstwa kobiety, jednak służby nie są w stanie poradzić sobie ze sprawą. W toku śledztwa wychodzi, że wiele tropów wzajemnie się wyklucza. Po latach w tym samym miejscu dochodzi do kolejnej zbrodni. Sprawą zajmie się komisarz Trela, który odkryje, że lokalna społeczność ma niewygodne tajemnice.

Nielegalni

Nielegalni to już druga tegoroczna produkcja polskiego oddziału Canal+. Po doskonałym serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku twórcy tego tytułu nie będą mieli łatwo. Oczekiwania są spore, zwłaszcza, że stacja powinna zatrzeć złe wrażenie po 2. sezonie Belfra. Na razie jej się to udaje. Serial Nielegalni powstał na podstawie prozy Vincenta V. Severskiego. W główną rolę w produkcji wcielił się Grzegorz Damięcki, którego na pewno pamiętacie z Watahy. Jego postać, Konrad Wolski, to szef elitarnej komórki polskiego wywiadu. Premiera jesienią 2018 roku.

1983

Rok 2018 jest przełomowy dla polskich seriali, nie tylko ze względu na - można by powiedzieć - klęskę urodzaju. To także rok, w którym swoją premierę będzie miał pierwszy polskojęzyczny serial Netfliksa. Za jego reżyserię odpowiadają Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Produkcja przedstawi alternatywną historię Polski. Jest rok 2003, a żelazna kurtyna wciąż nie upadła. Główni bohaterowie odkryją spisek, który sprawił, że komunizm ma się w naszym kraju lepiej niż kiedykolwiek. Premiera serialu jeszcze w tym roku.

Ślepnąc od świateł

Długo wyczekiwany polski serial HBO. Po 2. sezonie Watahy stacja zaostrzyła apetyty polskich widzów. Serial o Wiktorze Rebrowie, bieszczadzkim pograniczniku, zebrał mnóstwo entuzjastycznych recenzji. Miejmy nadzieję, że produkcja oparta o prozę Jakuba Żulczyka, odpowiadającego za scenariusz do serialu, który został napisany wraz z Krzysztofem Skoniecznym, reżyserem obrazu, sprosta wymaganiom widzów. Ślepnąc od świateł opowie o losach Kuby, dilera, który postanawia wyjechać z Warszawy. Mężczyzna musi załatwić ostatnie sprawy na mieście, ale traf chce, że w tym czasie z więzienia wychodzi jeden gangster. Ich drogi spotkają się, a Kuba stanie przed ważnymi pytaniami, na które będzie musiał udzielić sobie odpowiedzi, co może mieć diametralny wpływ na jego życie. W głównej roli debiutujący na ekranie Kamil Nożyński. Obok niego wystąpią: Jan Frycz, Janusz Chabior, Robert Więckiewicz i Cezary Pazura. Premiera jesienią 2018 roku.

Drogi wolności

Pierwszy odcinek tego serialu historycznego już za nami, ale na nowe epizody musimy poczekać do września. Drogi wolności to produkcja TVP, która opowiada o losach sióstr Biernackich, mieszkających w Krakowie w dugiej dekadzie XX wieku. Młode kobiety planują założyć własne czasopismo. To jednak okaże się trudne ze względu na sytuację polityczną i społeczną w kraju. Serial powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. O pierwszym odcinku przeczytacie tutaj.

Pod powierzchnią

tvn jesień 2018 class="wp-image-190663"

Druga pozycja od TVN-u na tej liście. Pod powierzchnią zadebiutuje jesienią 2018 roku. Serial opowie o czwórce bohaterów uwikłanych w zagadkową relację. Przyjrzymy się małżeństwu skrywającemu tajemnicę oraz ojcu, który próbuje uratować relację ze swoją córką. Drogi dwóch par przetną się ze sobą i to spotkanie doprowadzi do serii wydarzeń, które zakończą się śmiercią. Serial obejrzymy 21 października.

Zasada przyjemności

REKLAMA
zasada przyjemności serial canal plus class="wp-image-111511"

Canal+ nie próżnuje. W tym roku oprócz Nielegalnych zobaczymy inną nową produkcję stacji. Zasada przyjemności to serial, którego reżyserem jest Dariusz Jabłoński. Scenariusz Zasady przyjemności napisał Maciej Maciejewski, który wcześniej pracował przy dwóch sezonach serialu kryminalnego Glina. Produkcja rozgrywać się będzie w trzech europejskich miastach. Pewnego dnia w Odessie w dryfującej łódce znalezione zostają okaleczone zwłoki kobiety. W Warszawie policja znajduje coś przerażającego w bagażniku samochodu, a w międzyczasie aktorzy w praskim teatrze take dokonają strasznego odkrycia. Wszystkie trzy sprawy są ze sobą połączone, a śledczy z trzech krajów będą starali się dociec, o co w tym wszystkim chodzi. W serialu pojawią się m.in. Robert Gonera, Małgorzata Buczkowska, Mirosław Baka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA