REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

Drugi tytuł Netfliksa, „Odwilż” od HBO i mnóstwo kryminalnych produkcji TVN-u. Polskie seriale w 2020 roku opowiedzą o zbrodni

Jakie polskie seriale już zapowiedziano na 2020 rok? Co dla swoich widzów szykują Netflix i HBO? Kto zdobędzie dominację nad sercami odbiorców klasycznej telewizji - TVN czy TVP? Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania znajdziecie w naszym tekście o polskich serialowych premierach na najbliższe miesiące.

28.01.2020
9:16
mały zgon obsada canal+
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich latach polscy widzowie dostali rekordowo wiele produkcji. Część z nich stała na naprawdę wysokim poziomie, ale nie zabrakło też kilku poważnych wpadek. Jak rynek rodzimych seriali będzie wyglądać w 2020 roku? Przedstawiamy listę zapowiedzianych premier na następne tygodnie i miesiące. Większość ujawnionych produkcji to dzieła przygotowane pod wiosenną ramówkę telewizji (a jednocześnie kryminały), ale wiadomo też sporo również o hitach przygotowywanych przez serwis Netflix i stację HBO.

Polskie seriale 2020 - najciekawsze nowości od telewizji i platform VOD:

Lepsza połowa - TVP2

Wychowywanie dzieci, radzenie w sobie w związkach i relacje rodzinne to główne tematy nowego serialu komediowego nadawanego na 2. programie Telewizji Polskiej. Głównymi bohaterami „Lepszej połowy” są członkowie prowadzącej restaurację rodziny Nowakowskich. Jola i Marek to para w średnim wieku, która głęboko przeżywa relację ze swoimi dorastającymi dziećmi. Oprócz tego produkcja opowiada też o dwóch parach „po przejściach” - Annie i Zibim oraz Weronice i Aleksowi. W obsadzie nowości TVP znaleźli się m.in. Artur Żmijewski, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Iza Kuna, Anna Dereszowska i Piotr Adamczyk.

Kolejne odcinki nowego serialu od 6 stycznia.

Archiwista - TVP1

Telewizja Polska rozpoczęła nowy rok dosyć mocnym uderzeniem, bo w ciągu kilkunastu dni na antenie wylądowały aż trzy produkcję. Najgłośniejszą z nowości jest serial kryminalny „Archiwista”, który opowiada o nietypowej przyjaźni emerytowanego pracownika policyjnego archiwum i młodej, ambitnej policjantki. Niedługo po spotkaniu bohaterowie zaczynają wspólnymi siłami rozwiązywać niedokończone sprawy kryminalne sprzed lat. Główne role w „Archiwiście” grają Henryk Talar i Paulina Gałązka, a na ekranie towarzyszą im m.in. Mirosław Zbrojewicz i Mateusz Kmiecik. Naszą opinię o premierowym epizodzie znajdziecie TUTAJ.

Serial nadawany od 10 stycznia 2020 roku.

Radio, kamera, akcja - TVP1

polskie seriale 2020 class="wp-image-367200"

„Radio, kamera, akcja” to wspólny projekt Telewizji Polskiej i Radia RMF FM. W komediowym miniserialu opowiadającym o perypetiach dwóch młodych filmowców, którzy otrzymują zadanie nakręcenia produkcji o ogólnopolskiej stacji radiowej, obok profesjonalnych aktorów wystąpili znani dziennikarze i artyści. Na przestrzeni siedmiu odcinków na ekranie zobaczycie m.in. Eryka Kulma, Jana Karadasińskiego, Adama Cywkę, Katarzynę Ankudowicz, Gromeego czy Viki Gabor.

Od 13 stycznia na TVP 1.

Mały zgon - Canal+

Telewizja Canal+ w ostatnich latach stała się najważniejszym obok HBO dostarczycielem wartościowych produkcji telewizyjnych. Większość z nich można było jednak wpasować do jednej z dwóch gatunkowych grup - kryminałów i seriali sensacyjnych. „Mały zgon” współtworzony przez króla polskich komedii Juliusza Machulskiego ma być powiewem świeżości na polskim rynku produkcji telewizyjnych. Według zapowiedzi będziemy mieć bowiem do czynienia z komedią kryminalną opowiadającą o dwóch identycznie wyglądających męż. Główne role w „Małym zgonie” przypadły Piotrowi Grabowskiemu, Annie Seniuk, Jackowi Komanowi, Katarzynie Herman, Mirosławowi Haniszewskiemu i Julii Wyszyńskiej.

Premiera serialu 8 marca.

Motyw - TVN

polskie seriale 2020 class="wp-image-367116"

Stacja TVN coraz częściej sięga po strategię pokazywania swoich nowych produkcji najpierw na platformie Player.pl, a dopiero później w telewizji. „Motyw” to jedna z dwóch nowości, które wciąż czekają na swój debiut w ogólnopolskiej telewizji. Serial w reżyserii Pawła Maślony („Atak paniki”) to rozgrywająca się na dwóch płaszczyznach czasowych historia kryminalna o zadawnionych sprawach między dawnymi przyjaciółmi, którzy później są zamieszani w nocną strzelaninę. Rozwiązać łączącą ich zagadkę i odnaleźć tytułowy motyw będzie się starać detektyw Paweł Szulc. W tej roli wystąpił Michał Czernecki, a na ekranie towarzyszą mu Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Konopka, Olga Bołądź i Adam Ferency. Recenzję premierowego odcinka znajdziecie TUTAJ.

„Motyw” na wiosnę na antenie TVN-u.

Chyłka - Kasacja - TVN

polskie seriale 2020 class="wp-image-367113"

Premierowy sezon „Chyłki” okazał się dużym hitem platformy Player.pl i jednocześnie serialem, który dosyć dobrze zadowolił oczekiwania fanów serii Remigiusza Mroza. Kontynuacja produkcji był więc kwestią czasu. „Chyłka - kasacja” będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z poprzedniego sezonu, a jednocześnie ekranizacją powieści o tym tytule. W głównych rolach powrócą Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Artur Żmijewski i Olgierd Łukaszewicz. Nowa odsłona serialu jest już dostępna w bibliotece serwisu Player.

Premiera w stacji TVN na wiosnę.

Kod genetyczny - TVN

polskie seriale 2020 class="wp-image-367194"

TVN w 2020 roku będzie stał serialami kryminalnymi. Kolejną nowością z tego gatunku będzie „Kod genetyczny”. Fabularna produkcja skupi się na historii genetyka Tomasza Skowrońskiego (Adam Woronowicz) pracującego jako ekspert od kryminalistyki. Mężczyzna po śmierci żony angażuje się głównie w pracę, zaniedbując przy tym nową partnerkę i dorastającego syna. Między tym dwojgiem dojdzie do zakazanego romansu, który zagrozi wywróceniem całego życia Skowrońskiego do góry nogami. W serialu oprócz Woronowicza zagrają Maciej Musiałowski i Karolina Gruszka.

Premiera serialu „Kod genetyczny” na wiosnę 2020 roku.

Szadź - TVN

polskie seriale 2020 class="wp-image-367737"

Ostatnim z ujawnionych na 2020 rok seriali TVN-u będzie kryminał „Szadź”. Produkcja trafi na Player.pl w ramach wiosennej ramówki, a do telewizji zawita na jesieni. Serial kręcono w Opolu i Warszawie, a opowie o działalności psychopatycznego seryjnego mordercy i obsesyjnie próbujących go złapać komisarz policji. Fabuła „Szadzi” została oparta na powieści Igora Brejdyganta z 2017 roku. W obsadzie serialu znaleźli się Maciej Stuhr, Magdalena Popławska, Barbara Kurzaj, Mirosław Zbrojewicz i Bartosz Gelener.

Premiera na Player.pl na wiosnę, a w TVN-ie na jesieni 2020 roku.

W głębi lasu - Netflix

polskie seriale 2020 class="wp-image-367191"

Wszyscy użytkownicy Netfliksa doskonale pamiętają stosunkowo nieudany eksperyment, jakim był serial „1983”. Polscy twórcy i aktorzy dostaną jednak w 2020 roku kolejną szansę na stworzenie hitowego Netflix Original. „W głębi lasu” zostanie oparte na popularnej powieści Harlana Cobena i opowie historię prokuratora Pawła Kopińskiego, który po wielu latach wciąż nie może się otrząsnąć po tajemniczym zaginięciu i śmierci ukochanej siostry. Czy po wielu latach mężczyźnie uda się dojść do prawdy? Główne role w serialu przypadną w udziale Grzegorzowi Damięckiemu, Agnieszce Grochowskiej, Wiktorii Filus i Hubertowi Miłkowskiemu.

Odwilż - HBO

REKLAMA
polskie seriale 2020 class="wp-image-367134"
Foto: Xawery Żuławski/Rafał Placek

Stacji HBO w 2020 roku trudno będzie przeskoczyć poprzeczkę ustawioną przez 3. sezon „Watahy”. Wydaje się jednak, że zapowiedziany niedawno sześcioodcinkowy serial kryminalny „Odwilż” w reżyserii Xawerego Żuławskiego i tak ma szansę zainteresować dużą liczbę odbiorców. Czym nowa produkcja oparta na scenariuszu Marty Szymanek chce wyróżnić się od innych dzieł podobnego typu? Twórcy zapowiadają, że thriller detektywistyczny będzie tu tylko przyczynkiem do rozważań o ludzkiej naturze. Akcja serialu będzie rozgrywać się w Szczecinie w trakcie tytułowej odwilży, po tym gdy spod lodu wypłynie ciało młodej kobiety.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA