REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Powstanie ekranizacja "Ziarna prawdy"

Zygmunt Miłoszewski, pisarz, autor m.in. "Uwikłania" i "Bezcennego" obwieścił dziś na swoim profilu na Facebooku, że wkrótce ruszą pracę nad sfilmowaniem "Ziarna prawdy" - drugiej części planowanej trylogii kryminalnej o prokuratorze Szackim. 

25.11.2013
20:43
Powstanie ekranizacja „Ziarna prawdy”
REKLAMA

Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał reżyserowi "Ziarna prawdy", Borysowi Lankoszowi trzy miliony złotych dofinansowania na realizację tego projektu. To równo połowa planowanego budżetu produkcji. Szczegóły dotyczące obsady pozostają na tę chwilę nieznane - Miłoszewski oznajmił, iż nie będzie miał na nią żadnego wpływu i wszelkie decyzje w tej kwestii podejmie Lankosz.

REKLAMA
zygmunt miłoszewski facebook

Przypomnijmy, że pierwszą część - "Uwikłanie" - mogliśmy oglądać na ekranach kin w 2011 roku. Reżyserii podjął się wówczas Jacek Bromski, a napisany przez niego wspólnie z Juliuszem Machulskim scenariusz spotkał się ze sporą krytyką ze strony miłośników twórczości Zygmunta Miłoszewskiego, ze względu na spore zmiany w stosunku do książki. Główny bohater literacki, prokurator Teodor Szacki, w adaptacji stał się panią prokurator Agatą Szacką. Inne było również miejsce akcji (Kraków zamiast Warszawy), a także szereg wydarzeń fabularnych. Nie wiadomo na razie, czy Lankosz w "Ziarnie prawdy" postanowi kontynuować wprowadzone przez Bromskiego modyfikację. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

REKLAMA

W "Ziarnie prawdy" Szacki opuszcza Warszawę i przenosi się do Sandomierza, gdzie planuje zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Spotyka go jednak rozczarowanie - jest wyobcowany i niezbyt lubiany przez lokalną społeczność i kolegów z pracy. W takiej atmosferze prowadzi trudną i delikatną sprawę morderstwa powszechnie szanowanej działaczki społecznej. Medialna gorączka, która towarzyszy aferze i ściana milczenia, na którą napotyka prokurator dodatkowo komplikuje śledztwo. Okazuje się także, że podłoże zabójstwa może mieć związek z historią miasta.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA