REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rambo rozleje krew po raz piąty. Do roli powróci gwiazda serii

Niektóre filmowe postaci nigdy nie zostaną zostawione w spokoju. Iron Man czy Batman nie mogą przejść na emeryturę. Podobnie jest z Johnem Rambo, który znowu będzie musiał przywdziać czerwoną bandanę i wymierzyć krwawą zemstę. Rambo V powstanie przy udziale gwiazdy serii, Sylvestra Stallone'a.

07.05.2018
9:08
rambo 5 stallone
REKLAMA
REKLAMA

Amerykański aktor już raz wrócił po latach do tytułowej roli. Czwarta część serii, czyli Rambo z 2008 roku, nie była jednak sukcesem na miarę lat 80. Choć krytycy chwalili aktorstwo i niektóre sceny akcji, to ogólne recenzje były przeciętne. Podobnie jak wynik finansowy. Od tego czasu jednak Sylvester Stallone wrócił do łask, a jego autorska seria Niezniszczalni przyniosła miliony dolarów zysku.

Jak podaje Deadline, pierwsze wzmianki o Rambo V padły podczas przygotowań do festiwalu w Cannes. Avi Lerner, czyli producent będący wieloletnim współpracownikiem Stallone'a, zapowiedział tam nowy projekt i zaprasza różne osoby do współpracy. Zdjęcia do filmu ruszą we wrześniu bieżącego roku.

Według plotek Stallone ma nie tylko w filmie zagrać, ale być też zaangażowany w scenariusz i odpowiedzialny za reżyserię.

rambo v class="wp-image-160233"

Akcja Rambo V rozpocznie się kilka lat po poprzedniej części. John Rambo zamieszka na ranczo w Arizonie, gdzie zamierza spokojnie dożyć starości, w czym nie pomagają mu ataki na skutek stresu pourazowego. Gdy córka (lub jak donosi Screen Daily – wnuczka) jego przyjaciółki zostaje porwana wraz z kilkoma innymi młodymi dziewczynami, bohater wyrusza ich śladem. Sprawa zaprowadzi Rambo poza granicę amerykańsko-meksykańską i wprost do konfrontacji z okrutnym meksykańskim kartelem.

Rambo będzie chciał za wszelką cenę powstrzymać wymuszane na dziewczynach niewolnictwo seksualne.

REKLAMA

Za produkcję filmu odpowiedzialni będą Lerner oraz Kevin King. Scenariusz tworzy Matt Cirulnick. Nawet jeśli Stallone, który pracuje właśnie nad sequelem Creeda, nie zgodzi się ostatecznie wyreżyserować produkcji, to nie zmieni to planów, co do terminu rozpoczęcia zdjęć. W takim wypadku po prostu reżyserem zostanie ktoś inny.

W najbliższym czasie z pewnością poznamy kolejne informacje dotyczące Rambo V, w tym pozostałych członków obsady. Odpowiedź na pytanie, czy widzowie faktycznie stęsknili się za byłym zielonym beretem i jego krwawymi zemstami, poznamy dopiero w kolejnym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA