REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Canal+ przygotowuje polski serial szpiegowski. Wiemy, kiedy Nielegalni trafią do ramówki telewizyjnej

Canal+ szykuje nową oryginalną produkcję w języku polskim. Tym razem stacja proponuje widzom serial szpiegowski. Nielegalni będą adaptacją powieści Vincenta V. Severskiego.

05.06.2018
13:20
Nielegalni serial CANAL+
REKLAMA
REKLAMA

Produkcje odcinkowe mają się dziś lepiej niż kiedykolwiek. Stacje telewizyjne i serwisy streamingowe co chwilę zasypują nas nowymi tytułami. I choć zdecydowanie dominują pozycje zagraniczne, to wciąż przybywa także rodzimych seriali. Weźmy choćby Canal+, które stworzyło Belfra oraz Kruk. Szepty słychać po zmroku. Stacja nie zamierza jednak na tym poprzestać.

W tym roku zobaczymy serial Nielegalni.

Canal+ zapowiada ten tytuł jako produkcję szpiegowską na bardzo wysokim poziomie. Będzie to kolejny projekt stacji stworzony w technologii 4K. Serial będzie oparty o twórczość Vincenta V. Severskiego, autora powieści szpiegowskich i byłego oficera służb wywiadowczych.

Głównym bohaterem serialu będzie Konrad Wolski z wydziału Q, czyli elitarnej jednostki polskiego wywiadu. Funkcjonariusz przejmuje towar białoruskiego handlarza bronią. Dowiaduje się przy tym o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym, w którym ma zostać użyta broń z sowieckiego arsenału. Wolski zleca zapobieżenie atakowi Travisowi, szpiegowi zakonspirowanemu w mińskim KGB. Białoruskie służby orientują się jednak, że ich podwładny to podwójny agent.

Nielegalni serial CANAL+ class="wp-image-170164"

Z pomocą wyrusza mu Sara, oficer Agencji Wywiadu, która ma ewakuować kolegę z Mińska. Jednocześnie premier Polski pada ofiarą szantażu ze strony byłego generała KGB. Funkcjonariusze muszą więc nie tylko zapobiec zamachowi i uratować Travisa, ale także przechwycić materiały obciążające szefa rządu.

Nielegalni – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

W rolę Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, znany jako Grzegorz Molenda z Belfra. Ponadto w serialu wystąpią Agnieszka Grochowska, Jan Frycz, Adam Woronowicz czy Andrzej Seweryn. Nie zabraknie także kilku zagranicznych gwiazd, jak choćby Ukrainki Fatimy Gorbenko czy Norweżki Synnøve Macody Lund. Za reżyserię serialu odpowiadają Leszek Dawid (Jesteś Bogiem, Pakt) oraz Jan P. Matuszyński (Wataha, Ostatnia rodzina).

Nielegalni pojawią w Canal+ jesienią tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA