REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Muzyka eksportowa i muzyka importowana. Sprawdzamy najciekawsze premiery płytowe

Dawno nie było tak dobrego muzycznego piątku. 13. dzień września przynosi całą masę interesujących premier płytowych.

14.09.2019
12:20
premiery muzyczne trupa trupa sam fender
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Devendra Banhart - Ma

10. album studyjny w dorobku Devendry Banharta. Promuje go m.in. świetny singiel Kantori Ongaku, będący hołdem dla japońskiego artysty Haruomi Hosono. Po Banharcie jak zawsze można spodziewać się nieco ekscentrycznego popu, z domieszką folk rocka, a do tego uroczych delikatnych melodii.

Trupa Trupa - Of The Sun

Najnowszy album trójmiejskiego zespołu już od dawna chwalony jest także za granicą. Wydany w Stanach przez Lovitt Records, a w Europie przez Glitterbeat krążek jest kolejnym krokiem grupy do umocnienia ich pozycji jednego z najciekawszych rodzimych rockowych zespołów. A do tego są na ciągłej drodze rozwoju.

Kazu - Adult Baby

Debiutancki album solowy Kazu Makino, znanej z działalności w nowojorskim trio Blonde Redhead. Płytę promuje m.in. singiel zatytułowany Salty.

Sam Fender - Hypersonic Missiles

Brytyjski muzyk dał się już poznać dzięki świetnym singlom, takim jak Dead Boys, w których łączy melodyjny rock z niezwykle ważnym przekazem. Fender lubi w swoich tekstach komentować otaczający świat i problemy dosięgające także jego rówieśników - coraz większy niepokój, dezorientację, depresję.

Sabina - Lepidoptera

Sabina Karwala debiutuje albumem, który powstawał zaraz po ukończeniu Łódzkiej Szkoły Filmowej. O płycie, zawierającej 13 electropopowych numerów, sama autorka mówi tak: Lepidoptera to bardzo autorski krążek. By mógł powstać potrzebowałam wielu inspiracji. Jedną z najważniejszych była niewątpliwie szkoła filmowa, która dała mi możliwość obcowania zarówno z teatrem, jak i z filmem.

Sonar Soul - You Are My Sun

Łukasza Stachurko możecie znać z działalności w duecie Rysy czy zespole SONAR. Czas na solowy debiut producencki. Do udziału w nim autor zaprosił m.in. Michała Sobierajskiego, Baascha czy Rosalie. Z tą ostatnią nagrał lekko house'owy, wywołujący tęsknotę za latem singiel Other Side.

Król - Nieumiarkowania

REKLAMA

Znany ze swojej wydawniczej konsekwencji Błażej Król tym razem nowy album prezentuje we wrześniu, a nie jak bywało do tej pory, czyli na wiosnę. Do kolekcji Króla dołącza nowy zbiór lekko nostalgicznych, synthpopowych, wyposażonych w często abstrakcyjne słowa utworów.

*Zdjęcie główne: kadr z teledysku do utworu „Dead Boys” Sama Fendera

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA