REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pośmiertne publikacje i powroty po latach. Najciekawsze muzyczne premiery tygodnia

Czyżby trwała właśnie cisza przed burzą, to znaczy – przed premierą nowej płyty Billie Eilish? Niezupełnie, bo choć nowy tydzień nie przyniósł zbyt wielu wyczekiwanych w mainstreamie nowości, to i tak nie zabrakło interesujących propozycji z bardziej niszowych półek.

17.07.2021
11:15
premiery płytowe nowości muzyka lipiec 2021
REKLAMA

Sprawdzamy najciekawsze muzyczne premiery tygodnia. Wśród nowych wydań – Chet Faker, Muchy, Adam Walaciński i Pop Smoke. W sam raz na weekend. Włączcie głośniki, przymknijcie oczy i posłuchajcie nowych płyt z tego miesiąca.

REKLAMA

Najciekawsze premiery płytowe tego tygodnia:

Chet Faker – Hotel Surrender

Nick Murphy powraca jako Chet Faker! Australijski artysta po dłuuugiej przerwie postanowił wrócić do swojego dawnego projektu. Nowości od „Fakera” nie słyszeliśmy od niemal siedmiu lat – aż do listopadowego singla pt. „Low”. „Hotel Surrender” to album w stu procentach samodzielnie wyprodukowany i napisany przez Murphy'ego. Całość składa się z dziesięciu numerów o mocno wakacyjnym vibie. Zgodnie z zapowiedzią ta płyta to forma terapii, pełna światła i radości. Dobrze jest znowu posłuchać Cheta.

Muchy – Szaroróżowe

Jedni z najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej powracają z pierwszym od siedmiu lat nowym studyjnym albumem – tym razem wydanym przez wytwórnię Kayax. Wśród gości: Kasia Nosowska, Jan Borysewicz, Bela Komoszyńska. Całość to jedenaście premierowych utworów, zgodnie z zapowiedzią – taneczny groove, nostalgiczny nastrój. Czy to najdojrzalsze wydawnictwo formacji? Niewątpliwie. Czy najlepsza? Spora szansa, że tak właśnie stwierdzicie.

Adam Walaciński – Dwaj panowie „N”

Ciekawostka dla fanów muzyki ze starszych polskich filmów. Adam Walaciński na początku lat 60. miał już spore zasługi na polu muzyki ilustracyjnej pisanej z myślą o filmach fabularnych („Baza ludzi umarłych”, „Matka Joanna od aniołów”) i krótkim metrażu („Kineformy”). Był artystą niespokojnym, poszukującym i atrakcyjnym dla filmowców. Zarówno muzykę do „Dwóch panów N.” jak i „Dotknięcia nocy” oparł o zapadające w pamięć, flirtujące ze światem jazzu motywy przewodnie; całość jest kolorowa, pełna zmian nastroju i hołdująca formule soundtracków filmowych z czasów złotej ery Hollywood. Teraz wspaniałe nagrania z dwóch pierwszych polskich filmów kryminalnych po raz pierwszy ukazały się na płycie CD.

Pop Smoke – Faith

REKLAMA

16 lipca ukazał się już drugi pośmiertnie wydany album amerykańskiego rapera (w lutym ubiegłego roku Pop Smoke został śmiertelnie postrzelony w swojej rezydencji w Los Angeles). Pierwsze pośmiertne wydawnictwo okazało się sukcesem (platyna), więc producenci liczą na podobną popularność krążka „Faith”. Wśród gości znaleźli się Kanye West, Pusha T, Rick Ross, 21 Savage, Future, Chrus Brown, Kid Cudi czy Dua Lipa – więc skład imponujący. Supergwiazdy hip-hopu od początku ubiegały się o featuringi. Podobnie jak w wypadku poprzedniego wydawnictwa, czuć tu rapową ekscytację, choć też nieco mniej brudu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA