REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zagrała w „Harrym Potterze”, a teraz wystąpi w serialu HBO. Miranda Richardson w prequelu „Gry o tron”

Prequel „Gry o tron” zaczyna powoli nabierać kształtów. Chociaż o fabule wiemy ciągle bardzo niewiele, to pojawia się coraz więcej informacji dotyczących obsady.

19.03.2019
10:15
prequel gra o tron miranda richardson
REKLAMA
REKLAMA

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że „Gra o tron” zaostrzyła apetyty widzów na nieoczywiste, rozbudowane i wyjątkowo brutalne światy fantasy. Marka, którą do mainstreamu przeniosło HBO, prawdopodobnie przez najbliższe lata będzie punktem odniesienia dla wielu produkcji i to nie tylko tych należących do ich konkurencji. Słuszna decyzja o kolejnych produkcjach opowiadających o dziejach Westeros będzie jednocześnie trudnym sprawdzianem dla stacji. Niezatytułowany jeszcze prequel będzie musiał zmierzyć się z legendą pierwszego serialu w tym świecie, a to nie będzie łatwe.

Prequel „Gry o tron” - co wiemy o serialu?

Serwis Comingsoon.net poinformował, że do obsady produkcji dołączyła Miranda Richardson. Aktorka była nominowana do Oscarów w 1993 i 1995 roku, dwukrotnie zdobyła statuetkę Złotego Globa. Fani seriali historycznych mogą kojarzyć ją z roli matki Cecilli w produkcji „Świat bez końca”. Miranda Richardson wcieliła się również w Ritę Skeeter w filmie „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. W tym momencie nie wiemy jeszcze, w kogo wcieli się aktorka.

Niedawno informowaliśmy, że do grona odpowiedzialnego za omawianą produkcję dołączyła Sara Lee Hess, która przy pilotażowym odcinku pełni rolę producentki. W jednej z ról głównych została obsadzona Naomi Watts, a w serialu zagrają również: Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower i Sheila Atim. Reżyserką pilota jest S.J. Clarkson, która pracowała między innymi przy serialu „Jessica Jones” od Netfliksa.

Jak na razie nie jest znany tytuł produkcji.

REKLAMA

Zdjęcia do produkcji mają powstawać w Hiszpanii i w Irlandii Północnej. Akcja prequela rozegra się 5 tys. lat przed wydarzeniami, które znamy z dotychczasowej produkcji HBO.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana, ale ostatni sezon „Gry o tron” pojawi się na ekranach naszych telewizorów już 15 kwietnia 2019 roku,

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA