REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Producentka serialu Netfliksa będzie odpowiadać za spin-off „Gry o tron”. Jest szansa na pełny sezon

Od HBO do Foxa, od Foxa do Netfliksa i z powrotem do HBO. Sara Lee Hess to wyjadaczka w serialowym świecie. Teraz będzie pełnić obowiązki producenta wykonawczego spin-offu „Gry o tron”.

27.02.2019
21:15
Gra o tron spin-off
REKLAMA
REKLAMA

Nadciągająca produkcja zbiera coraz pokaźniejszą ekipę. Już wcześniej było wiadomo, że producentami wykonawczymi serialu będą Jane Goldman (również scenarzystka pilota), George R.R. Martin we własnej osobie oraz Daniel Zelman i Vince Gerardis (producent wykonawczy „Gry o tron”).

Do grona odpowiedzialnego za spin-off „Gry o tron” dołączyła Sara Lee Hess. Właśnie podpisała 2-letnią umowę z HBO.

Powyższa informacja pochodzi od portalu Deadline. Już sam okres obowiązywania dokumentu wiele nam mówi. Nie żeby było to szczególnym zaskoczeniem, ale HBO z pewnością silnie stawia na zapowiedziany prequel swojego sztandarowego serialu. Do tej pory dano zielone światło jedynie na odcinek pilotażowy. Skoro jednak Hess związała się ze stacją, zresztą nie pierwszy raz w swojej karierze, na 24 miesiące, to sygnał, że możemy mieć nadzieję, iż powstanie więcej niż obiecany na razie jeden epizod.

Plan zdjęciowy produkcji, według dotychczasowych doniesień, ma wystartować latem tego roku. Trudno określić ile zajmą prace, ale Hess będzie działać przy spin-offie „Gry o tron” co najmniej do początku 2021 roku. Można chyba założyć, że przed końcem obowiązywania umowy HBO będzie miało cały sezon serialu, będzie już po działaniach promocyjnych, a także emisji całej serii. Dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja o kontynuowaniu projektu, a umowa Hess, choć sukces wydaje się gwarantowany, być może zostanie przedłużona.

Sara Lee Hess to nie byle kto w świecie seriali. Zjadła już zęby na tym interesie.

Może i stażu nie ma bardzo długiego, ale żółtodziobem z pewnością nie jest. Zaczynała w 2005 roku właśnie w barwach HBO. Stacja zatrudniła ją jako scenarzystkę przy 2. sezonie „Deadwood”. Napisała tekst do 10. odcinka „Advances, None Miraculous”.

Jeszcze w tym samym roku zmieniła ona obóz i przeszła do Foxa, by pracować przy „Doktorze Housie”. Trwało to siedem lat, aż do 2012 roku, a zaowocowało napisaniem przez nią 17 odcinków serialu. Od 2013 roku związana była z Netfliksem, również jako scenarzystka przy serialu „Orange Is The New Black” - odpowiada za osiem epizodów. W przypadku tych dwóch seriali pełniła również obowiązki producenta, współproducenta lub też producenta wykonawczego.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o klasie „Doktora House’a” lub „Orange Is The New Black”. Sara Lee Hess zdała egzamin, a teraz jej macierzysta stacja z jeszcze większą ufnością powierza jej pole, na którym zdołała się już sprawdzić. Zresztą na jej korzyść przemawiają również branżowe nagrody. Nominacje od Amerykańskiej Gildii Scenarzystów oraz do nagrody Emmy jako producentki, czy też statuetka od Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych.

Akcja spin-offu „Gry o tron” ma się rozgrywać na tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z emitowanego właśnie serialu.

REKLAMA

W głównej roli została obsadzona Naomi Watts. Poznaliśmy także resztę obsady, która wystąpi w produkcji, a wniej m.in. Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower i Sheila Atim. Nie wiadomo jeszcze, w kogo mają wcielić się poszczególni aktorzy. Showrunnerką serialu i autorką scenariusza do pilota jest Jane Goldman. Reżyserką pilota będzie S.J. Clarkson, mająca na koncie „Jessikę Jones”.

Odcinki „Gry o tron” można oglądać na HBO GO. Premiera finałowego sezonu 14 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA