REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy poznamy nowe zakątki Westeros? Wiemy, gdzie będzie kręcony prequel „Gry o tron”

8. sezon „Gry o tron” zadebiutuje dopiero w kwietniu, ale prace nad jego spin-offem ruszają już niedługo. Ekipa pracująca nad prequelem „Gry o tron” odwiedzi dobrze znane widzom miejsca, ale także zupełnie nowe, egzotyczne lokalizacje.

08.01.2019
14:50
prequel lokalizacje zdjęciowe
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze w październiku dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do tajemniczej produkcji mają rozpocząć się w lutym 2019 roku. Teraz mamy informacje dotyczące konkretnych lokalizacji. Jak podaje Belfast Telegraph, ekipa filmowa z Paint Hall (Titanic Studios) w Belfaście została poinformowana, żeby szykować się na podróż do Hiszpanii na wiosnę.

Jedno ze źródeł dziennika bezpośrednio związanych z produkcją twierdzi, że ekipa filmowa będzie pracować na Teneryfie i w Las Palmas przez całą wiosnę, aby na jesieni powrócić do Belfastu. W drugiej połowie 2019 roku prace nad prequelem mają się toczyć już na znanych terenach Irlandii Północnej.

Jest to przede wszystkim pozytywna wiadomość dla całego regionu, który niezwykle zyskał na atrakcyjności turystycznej przez ostatnich kilka lat. Warto jednak zaznaczyć, że jest to także logiczny ruch ze strony samego HBO. Belfast był domem dla „Gry o tron” przez ostatnią dekadę. Stacja ma więc tam zaufanych współpracowników, przygotowaną i sprawdzoną infrastrukturę oraz dobre kontakty z lokalnymi władzami, dla których popularność serialu i idąca za nim wzmożona turystyka są bardzo ważne, chociażby z ekonomicznego punktu widzenia.

Co poznane lokalizacje mogą oznaczać dla akcji serialu?

Oprócz względów ekonomiczno-produkcyjnych poznane lokalizacje mogą nam odrobinę podpowiadać, co zobaczymy w prequelu, w którym pojawi się między innymi Naomi Watts. Dla ekipy „Gry o tron” sama Hiszpania jako lokalizacja zdjęciowa to nie nowość. Sceny, które kręcono pod tamtejszym słońcem, obejmowały dotychczas takie fikcyjne miejsca, jak np. Meereen, Dorne, Braavos czy Królewską Przystań. Jednak do tej pory ekipa zdjęciowa nie wybierała się na bardziej egzotyczne, hiszpańskie wyspy. Może to oznaczać, że oprócz Westeros odwiedzimy także inne kontynenty z tamtejszego świata.

REKLAMA

Natomiast powrót na tereny Irlandii Północnej nie powinien nas dziwić. Wcześniejsze zapowiedzi dotyczące fabuły spin-offu serii uwzględniały zgłębienie historii Dzieci Lasu i Białych Wędrowców. Te postaci w „Grze o tron” można spotkać właśnie na terenach, do których zdjęcia kręcono w Belfaście i jego okolicach.

Jednak zanim zagłębimy się w fabułę wciąż oficjalnie nienazwanego prequela „Gry o tron”, to ona sama powróci raz jeszcze z finałowym, 8. sezonem już w kwietniu tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA